مدل زبانی بزرگ Mistral با عملکرد نزدیک‌به GPT-4 و قیمت بسیار کمتر رونمایی شد + جدید

0

[ad_1]

مدل زبانی بزرگ Mistral با عملکرد نزدیک‌به GPT-4 و قیمت بسیار کمتر رونمایی شد + جدید

استارتاپ Mistral در بیانیه‌ی مطبوعاتی‌اش ادعا می‌کند که مدل زبانی بزرگ Mistral Large امتیازهای چشمگیری در بنچمارک‌ها کسب کرده و توانسته است پس از GPT-4 در رتبه‌ی دوم مدل‌های زبانی بزرگی که به صورت عمومی در دسترس هستند قرار بگیرد.

عملکرد جذاب Mistral Large در حالی ارائه می‌شود که API این هوش مصنوعی قیمت هیجان‌انگیزی دارد. در واقع Mistral می‌گوید که قیمت‌گذاری API مدل Mistral Large مبتنی‌بر میزان استفاده از آن است. در حال حاضر این API به ازای هر یک میلیون توکن ورودی هشت دلار و به ازای هر یک میلیون توکن خروجی ۲۴ دلار قیمت دارد.

مقاله‌های مرتبط

هوش مصنوعی Mistral AI به‌صورت پیش‌فرض از Context Window با ۳۲ هزار توکن پشتیبانی می‌کند. امکان استفاده از این هوش مصنوعی در زبان‌های انگلیسی و فرانسوی و اسپانیایی و آلمانی و ایتالیایی وجود دارد.

در مقام مقایسه، GPT-4 دارای Context Window با ۳۲ هزار توکن است و OpenAI به ازای هر میلیون توکن ورودی و خروجی به‌ترتیب ۶۰ دلار و ۱۲۰ دلار از مشتریانش دریافت می‌کند. بنابراین Mistral Large حدود ۵ تا ۷٫۵ برابر ارزان‌تر از GPT-4 است.

Mistral همچنین مدل Mistral Small را معرفی کرده است که از امروز در دسترس قرار دارد و درمقایسه‌با مدل 8x7B این استارتاپ تأخیر کمتری ارائه می‌دهد.

[ad_2]

Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.