مجلس آمریکا شبکه‌های اجتماعی را نقره‌داغ کرد: «دست شما آغشته به خون است» + جدید

0 4

مجلس آمریکا شبکه‌های اجتماعی را نقره‌داغ کرد: «دست شما آغشته به خون است» + جدید

در جریان جلسه با مدیران عامل متا، اسنپ، دیسکورد، ایکس و تیک‌تاک، بسیاری از سناتورها داستان خانواده‌هایی را روایت کردند که کودکان‌شان به‌خاطر آزار آنلاین دست به خودکشی زده بودند.

سناتور لیندسی گراهام گفت: «آقای زاکربرگ، شما و سایر شرکت‌هایی که دربرابر ما قرار گرفته‌اند، می‌دانم که نمی‌خواهید این‌گونه باشید، اما دست‌تان آغشته به خون است.» این جمله‌ی سنگین با تشویق حاضران در جلسه همراه شد.

«آقای زاکربرگ… دست‌تان آغشته به خون است»

سخت‌گیری قانون‌گذاران ایالات متحده به شبکه‌های اجتماعی در یک سال اخیر بیشتر شده است. مجلس آمریکا بارها جلسه‌ی استماع برگزار کرده، اما تقریبا هیچ‌یک از آن‌ها به تصویب قانون جدید منتهی نشده است.

هر دو حزب مجلس آمریکا خواهان تصویب قوانین جدیدی برای حفظ ایمنی کودکان در فضای آنلاین هستند. در حال حاضر حدود ۱۲ لایحه با محوریت ایمنی آنلاین کودکان در دست بررسی است و فعلا هیچ‌کدام به قانون تبدیل نشده‌اند.

مقاله‌های مرتبط

مارک زاکربرگ در بخشی از جلسه گفت سیستم کنترل والدین و تشخیص سن کاربر، چیزی است که باید توسط مالکان فروشگاه‌های اپلیکیشن یعنی اپل و گوگل مدیریت شود، نه متا.

شرکت تحت مدیریت مارک زاکربرگ در سال ۲۰۲۳ با انتقادهای فراوانی به‌دلیل آثار روانی اینستاگرام و فیسبوک بر افراد کم‌‌سن‌و‌سال مواجه شد. برخی شایعات می‌گفتند که متا ممکن است نسخه‌ای از اینستاگرام را به‌طور خاص در دسترس کودکان قرار دهد، اما زاکربرگ به نمایندگان مجلس آمریکا گفت چنین نسخه‌ای فعلا از راه نمی‌رسد.Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.