متا ۳۵۰ هزار گرافیک پرقدرت برای هوش مصنوعی می‌خرد + جزئیات کامل

0 17

متا ۳۵۰ هزار گرافیک پرقدرت برای هوش مصنوعی می‌خرد + جزئیات کامل

زاکربرگ می‌گوید سرمایه‌گذاری روی زیرساخت‌های هوش مصنوعی متا برای ایجاد هوش جامع مصنوعی (AGI) ضروری است؛ فناوری هیجان‌انگیزی که ویژگی‌هایی مثل قدرت استدلال، برنامه‌ریزی، کدنویسی و سایر قابلیت‌هایی را که محققان، تولیدکنندگان محتوا و کاربران عادی در سرتاسر جهان نیاز دارند، ارائه می‌دهد.

متا تصمیم دارد با رویکردی مسئولانه، مدل هوش مصنوعی جدیدی را به‌صورت منبع‌باز توسعه دهد و از بالاترین سطح دسترسی برای کاربران و سازمان‌ها با هر ابعادی اطمینان حاصل کند.

تقاضای بالا برای گرافیک H100 انویدیا به ایجاد دوره‌های انتظار طولانی‌مدت شده منجر است که می‌تواند باعث عقب‌ افتادن برخی شرکت‌ها در حوزه‌های تحقیقاتی شود.

طبق گزارش‌ها، به‌دلیل افزایش تقاضا برای خرید سخت‌افزارهای پیشرفته‌ی هوش مصنوعی، مدت زمان تحویل سفارش‌های گرافیک H100 بین ۳۶ تا ۵۲ ماه است.

افزایش قدرت محاسباتی و سرعت پردازش، بزرگ‌ترین محرک متا و سایر شرکت‌های فعال در حوزه‌ی هوش مصنوعی محسوب می‌شود. به‌گفته‌ی انویدیا، H100 در انجام پردازش‌های مربوط به مدل‌های رایج هوش مصنوعی و محاسبات با عملکرد بالا (HPC) تا ۳۰ برابر سریع‌تر از A100 عمل می‌کند.

زاکربرگ در انتهای پست خود توضیحاتی درمورد نیاز روزافزون به دستگاه‌های پوشیدنی ارائه داد؛ محصولاتی که به کاربران اجازه می‌دهند در طور روز با متاورس تعامل داشته باشند و در این زمینه از عینک‌ هوشمند متا Ray-Ban یاد کرد که افراد می‌توانند در هرجایی و در تمام طول روز از ویژگی‌های آن بهره ببرند.

قیمت گرافیک انویدیا مدل H100 به ۳۰ تا ۴۰ هزار دلار می‌رسد که نسبت‌ به قیمت کارت گرافیک معمولی بسیار بیشتر است و خرید ۳۵۰ هزار واحد از این محصول، هزینه‌ای بسیار سنگین روی دوش متا خواهد داشت.



Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.