مایکروسافت ۳ تریلیون دلاری شد؛ اما همچنان پایین‌تر از اپل است + جزئیات کامل

0 17

مایکروسافت ۳ تریلیون دلاری شد؛ اما همچنان پایین‌تر از اپل است + جزئیات کامل

مایکروسافت ساعاتی پیش توانست به دومین شرکت دنیا با ارزش بازار ۳ تریلیون دلاری تبدیل شود. این دستاورد پس از رشد ۱٫۱ درصدی سهام مایکروسافت و ثبت قیمت ۴۰۳٫۲۸ دلار به‌دست آمد.

بر‌اساس گزارش CNBC، ارزش سهام مایکروسافت در یک سال اخیر روند صعودی تجربه و با رشد ۶۶٫۴۵ درصدی از شاخص S&P 500 بهتر عمل کرده است (ارزش این شاخص در یک سال ۲۱٫۸۰ درصد افزایش یافته است).

یکی از دلایل اصلی رشد مایکروسافت، سرمایه‌گذاری موفق در حوزه‌ی هوش مصنوعی بوده است. این شرکت سرویس‌های متنوعی نیز در حوزه‌ی رایانش ابری و بازی و نرم‌افزارهای سازمانی دارد و از تمامی آن‌ها درآمد به جیب می‌زند.

با وجود عبور ارزش بازار مایکروسافت از مرز ۳ تریلیون دلار، غول ردموندی هم‌اکنون دومین شرکت بزرگ دنیا ازلحاظ ارزش بازار محسوب می‌شود و با فاصله‌ی اندک در پشت‌سر اپل قرار می‌گیرد.

مقاله‌های مرتبط

تحلیلگران نگاه مثبتی به آینده‌ی مایکروسافت دارند و هدف‌گذاری ۴۲۵ دلاری برای ارزش هر سهم این شرکت انحام داده‌اند. ۳۷ تحلیلگر ارشد بازارهای مالی به مردم گفته‌اند که سهام مایکروسافت را بخرند.

ارزش بازار ۳ تریلیون دلاری در حالی برای مایکروسافت ثبت می‌شود که این شرکت کمتر از دو سال پیش توانسته بود به ارزش بازار ۲ تریلیون دلاری دست پیدا کند. حتی در آن زمان هم اپل بالاتر از مایکروسافت بود.Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.