مایکروسافت: هوش مصنوعی انسان‌گونه به‌ این‌ زودی‌ها متولد نمی‌شود + جزئیات کامل

0 35

مایکروسافت: هوش مصنوعی انسان‌گونه به‌ این‌ زودی‌ها متولد نمی‌شود + جزئیات کامل

برد اسمیت رئیس مایکروسافت اعلام کرد در ۱۲ ماه آینده شانسی برای دستیابی به هوش مصنوعی فوق‌هوشمند وجود ندارد و تا رسیدن به این تکنولوژی احتمالاً ۱۰ سال یا حتی بیشتر فاصله داریم.

سم آلتمن، از بنیانگذاران OpenAI اوایل ماه جاری به‌طور غیرمنتظره‌ای اخراج شد و پس‌از آن شاهد جنجال‌های مختلفی در استارتاپ هوش مصنوعی او بودیم.

به‌هر حال پس از گذشت حدود یک‌هفته از اخراج آلتمن او بار دیگر به‌عنوان مدیرعامل شرکت سازنده‌ی ChatGPT انتخاب شد و البته تغییراتی در هیئت‌مدیره‌ی قبلی این شرکت اعمال کرد. به‌عنوان مثال مایکروسافت که بزرگ‌ترین حامی مالی OpenAI است اکنون در هیئت‌مدیره‌ی این شرکت حضور دارد.

رویترز هفته‌ی گذشته گزارش داد چند روز قبل‌از اخراج سم‌ آلتمن، تعدادی از پژوهشگران OpenAI نامه‌ای به هیئت‌مدیره نوشتند و نسبت‌به کشف هوش مصنوعی بسیار قدرتمند هشدار دادند که به گفته‌ی آن‌ها می‌تواند بشر را تهدید کند.

یکی از افراد نزدیک به OpenAI به رویترز اعلام کرد پروژه‌ی داخلی این شرکت موسوم‌به Q* (کیو استار) احتمالاً برای هوش عمومی مصنوعی (AGI) ایجاد شده است. استارتاپ مذکور از AGI به‌عنوان سیستمی مستقل یاد می‌کند که در بیشتر کارهایی که ارزش اقتصادی دارند از انسان پیشی می‌گیرد.

به‌هر حال، برد اسمیت از مایکروسافت، ادعاهای پیشرفت خطرناک در هوش مصنوعی را رد کرد. او می‌گوید: «هیچ احتمالی وجود ندارد طی ۱۲ ماه آینده به AGI دست یابیم؛ جایی‌که کامپیوترها از مردم قدرتمندتر هستند. اکنون تمرکز اصلی روی ایمنی هوش مصنوعی است.»Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.