مایکروسافت قیمت ایکس باکس سری ایکس و گیم پس را افزایش داد + جدید

0 57

مایکروسافت قیمت ایکس باکس سری ایکس و گیم پس را افزایش داد + جدید

مایکروسافت اعلام کرده است که قیمت ایکس باکس سری ایکس در تمامی کشورها به‌غیر از ایالات متحده، ژاپن، شیلی، برزیل و کلمبیا افزایش پیدا می‌کند. این افزایش قیمت برای ۱ آگوست (۱۰ مرداد) برنامه‌ریزی شده است.

همچنین، مایکروسافت قصد دارد قیمت اشتراک ماهانه‌ی سرویس‌های ایکس باکس گیم پس و ایکس باکس گیم پس آلتیمیت را برای اولین‌بار از ماه آینده افزایش دهد. با این افزایش قیمت، تهیه‌ی گیم مشروط‌ به پرداخت ماهانه ۱۰٫۹۹ دلار می‌شود. این سرویس در‌حال‌حاضر ۹٫۹۹ دلار قیمت دارد.

یکی از مدیران ایکس باکس بیانیه‌ای برای خبرگزاری ورج ارسال کرده و در آن گفته است که مایکروسافت سال‌ها قیمت کنسول‌هایش را ثابت نگه داشته و قیمت‌ها را برای بازتاب شرایط رقابتی هر بازار تغییر داده است.

افزایش قیمت ایکس باکس سری ایکس تا حد زیادی مشابه افزایش قیمت پلی استیشن ۵ است که سونی سال گذشته اعمال کرد. بدین‌ترتیب، قیمت کنسول پرچم‌دار مایکروسافت در بریتانیا به ۴۷۹٫۹۹ پوند، در اروپا به ۵۴۹٫۹۹ یورو، در کانادا به ۶۴۹٫۹۹ دلار و در استرالیا به ۷۹۹٫۹۹ دلار می‌رسد.

بر‌اساس اعلام مایکروسافت، قیمت ایکس باکس سری اس در هیچ بازاری تغییر نمی‌کند و این کنسول را همچنان در آمریکا با پرداخت ۲۴۹٫۹۹ دلار می‌توان کرد.

افزایش قیمت ایکس باکس سری ایکس اتفاقی غیرمنتظره نبود؛ خصوصاً با در‌نظر‌گرفتن افزایش قیمت پلی استیشن ۵. همچنین، فیل اسپنسر، رئیس ایکس باکس، مدتی پیش گفت که قیمت سرویس‌های اشتراکی تا ابد بدون تغییر نمی‌ماند.

مایکروسافت قصد دارد قیمت اشتراک ماهانه‌ی سرویس‌های Xbox Game Pass Ultimate و Game Pass for Console را از ۶ جولای (۱۵ تیر) افزایش دهد. از آن تاریخ به‌بعد، قیمت Xbox Game Pass Ultimate از ۱۴٫۹۹ دلار به ۱۶٫۹۹ دلار می‌رسد.

علاوه‌براین، قیمت پلن پایه‌ی سرویس Xbox Game Pass for Console از ۹٫۹۹ به ۱۰٫۹۹ دلار خواهد رسید. مایکروسافت می‌گوید قیمت سرویس PC Game Pass (مخصوص کامپیوترهای دسکتاپ) تغییر نمی‌کند.

کاربران جدید ایکس باکس گیم پس از ۱۵ تیر افزایش قیمت‌ها را مشاهده خواهند کرد؛ اما اگر از قبل اشتراک خریده‌اید، این تغییرات را تا ۱۳ آگوست (۲۲ مرداد) نخواهید دید. در‌صورتی‌که ساکن آلمان هستید، افزایش قیمت از ۱۳ سپتامبر (۲۲ شهریور) برایتان اِعمال می‌شود. اگر اشتراک سالانه‌ی گیم پس را دارید، تغییر قیمت را بعد از پایان اشتراک مشاهده خواهید کرد.

افزایش قیمت ایکس باکس گیم پس در اکثر کشورها اِعمال می‌شود؛ با‌این‌حال قیمت نسخه‌ی کنسولی گیم پس در کشورهای نروژ، شیلی، دانمارک، سوئیس و عربستان‌سعودی تغییر نخواهد کرد.

مایکروسافت از زمان انتشار ایکس باکس گیم پس در سال ۲۰۱۷، هرگز قیمت این سرویس را افزایش نداده بود. این شرکت در بیانیه‌ی مطبوعاتی‌اش می‌گوید افزایش قیمت به خرید اکتیویژن بلیزارد ارتباطی ندارد.

در ماه‌ها و سال‌های اخیر، قیمت بسیاری از سرویس‌های اشتراکی افزایش یافته است. نتفلیکس سال گذشته برای چندمین‌بار قیمت اشتراکش را افزایش داد و دیزنی پلاس و هولو نیز قدم در مسیری مشابه برداشتند. ناگفته نماند که حتی قیمت اپل موزیک و اسپاتیفای نیز در اکثر بازارها افزایش یافته است.Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.