ماجرای شیائومی و الگوبرداری از iOS اپل؛ آیا زمان خودکفایی MIUI فرا رسیده است؟ + جزئیات کامل

0 59

ماجرای شیائومی و الگوبرداری از iOS اپل؛ آیا زمان خودکفایی MIUI فرا رسیده است؟ + جزئیات کامل

اگر شیائومی بخواهد MIUI را به پوسته‌ی اندرویدی اصیل‌تری تبدیل کند، می‌تواند دو پوسته‌ی MIUI ارائه دهد که ازنظر بصری با یکدیگر متمایز باشند که یکی برای کاربران چینی و دیگری برای کاربران سایر کشورهای جهان درنظر گرفته شود. بدین‌ترتیب روی هر نسخه تغییرات بصری اساسی اعمال خواهد شد.

بدین‌ترتیب نسخه‌ی جهانی MIUI با ظاهری اصیل‌تر که به iOS شباهت ندارد ارائه خواهد شد و به‌دلیل علاقه‌ی چینی‌ها به سیستم‌عامل موبایلی اپل، نسخه‌ی چینی MIUI با الهام از iOS عرضه شود.

شیائومی اولین‌ شرکتی نیست که دو پوسته‌ی اندرویدی ارائه می‌دهد. به‌عنوان مثال ویوو، پوسته‌ی Origin را برای چین و Fun Touch را برای کاربران سایر کشورها طراحی کرده است.

نسخه‌ی بازنگری‌شده‌ی MIUI برای بازار چین و بازارهای جهانی می‌تواند به افزایش سرعت انتشار آپدیت‌ها نیز کمک کند زیرا شیائومی ازنظر تئوری مجبور نیست منابع خود را برای رویکرد دوجانبه‌اش به‌طور مشابه اختصاص دهد. به‌هرحال نقطه‌ضعف روش مذکور این است که شاید هر بازار به آنچه می‌خواهد دقیقاً دست پیدا نکند.

مهم نیست شیائومی چه مسیری را درپیش خواهد گرفت زیرا نتیجه این خواهد بود که کاربران نسخه‌ی جهانی MIUI دیگر مجبور به تحمل شباهت‌های این پوسته‌ی اندرویدی با iOS نخواهند بود.

زمان بازطراحی MIUI فرا رسیده استSource link

Leave A Reply

Your email address will not be published.