ماجرای انسانی در لباس خرس در باغ وحش چین واقعیت دارد؟ + جدید

0 26

ماجرای انسانی در لباس خرس در باغ وحش چین واقعیت دارد؟ + جدید

پس از انتشار ویدئویی از خرسی که مانند انسان روی پاهای خود ایستاده، باغ وحشی در شرق چین این ادعا را که خرس انسانی در لباس مبدل است، رد کرد.

به گزارش ان‌بی‌سی نیوز، باغ وحش هانگژو در حساب رسمی خود در شبکه‌های اجتماعی از زبان خرس نشان داده شده در ویدئو که آنجلا نام دارد، نوشت: «بعضی از مردم فکر می‌کنند مانند انسان ایستاده‌ام و به‌نظر می‌رسد به‌خوبی با من آشنا نیستند. پیش‌از‌این نیز برخی از گردشگران تصور می‌کردند خرس به این کوچکی وجود ندارد. دوباره تاکید می‌کنم من خرس آفتاب مالایایی هستم، نه یک خرس سیاه یا سگ.»

بدبینی مردم به خرس آفتاب باغ‌وحش هانگژو احتمالاً بی‌اساس نیست؛ زیرا پیش‌از‌این، باغ‌وحش‌های دیگری در چین به دلیل رنگ‌کردن سگ‌های خود به شکل گرگ مورد انتقاد قرار گرفته بودند. ویدئوی خرس ایستاده و تعامل او با گردشگران پس از انتشار کلیپ ۱۵ ثانیه از آن روی «دویین»، نسخه چینی تیک‌تاک در ۲۷ ژوئیه در فضای مجازی خبرساز شد.

ویدئوی خرس آفتاب در باغ وحش چین توجه میلیون‌ها بازدیدکننده را به خود جلب کرد، زیرا با توجه به رفتار خاص خرس و این موضوع که چین‌های خز روی بدنش شبیه انسانی بود که لباس گشادی برتن کرده باشد، مردم مشکوک شدند که آیا خرس مذکور انسانی در لباس مبدل است یا نه.

وونگ سیو تی، زیست‌شناس حیات‌وحش و مؤسس مرکز محافظت از خرس آفتاب مالایایی در مالزی که حدود ۲۵ سال روی این حیوان مطالعه کرده است، در گفتگو با ان‌بی‌سی نیوز، این ادعاها را بی‌اساس خواند و گفت: «حیوانی که در ویدئو نشان داده شده، مطمئنا خرس آفتاب است. خرس‌های آفتاب شبیه انسان به‌نظر می‌رسند. آن‌ها مانند انسان می‌ایستند و مانند انسان راه می‌روند و همچنین خرس‌های مادر می‌توانند نوزادان خود را با دست‌های خود حمل کنند و روی پاهای عقبشان راه بروند.»Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.