لوییز لوی ابرصدساله پروژه مطالعه طول عمر بالا در ۱۱۲ سالگی درگذشت + جزئیات کامل

0 37

لوییز لوی ابرصدساله پروژه مطالعه طول عمر بالا در ۱۱۲ سالگی درگذشت + جزئیات کامل

خانم لوی به بیماری قلبی و دیابت یا آلزایمر مبتلا نبود؛ اما به‌علت سرطان سینه تحت‌درمان قرار داشت و چندین دهه سیگار می‌کشید تا زمانی‌که در سال ۱۹۶۵، جراح کل ایالات متحده‌ی آمریکا هشدار خطر سیگار برای سلامتی را روی پاکت‌های سیگار درج کرد.

حتی با کاهش شنوایی و بینایی و تحرک، لوییز لوی دست از فعالیت برنداشت و در کلاس‌های ورزشی شرکت می‌کرد و بازی بریج انجام می‌داد و برای کودکان بستری‌شده در بیمارستان ژاکت می‌بافت. فقط در شش ماه آخر عمرش بود که حافظه‌ی کوتاه‌مدتش دچار مشکل شد.

لوییز لوی یکی از بیش از ۷۰۰ نفری بود که با ۹۵ سال و بیشتر از سال ۱۹۹۸ در مطالعه‌ی مؤسسه‌ی پژوهش‌های پیری کالج پزشکی آلبرت اینشتین شرکت کرده بود. متخصصان می‌گویند عمر طولانی افراد مطالعه‌شده امری تصادفی نیست و علت اصلی آن ژنتیک است.

پژوهشگران با مطالعه‌ی خون و پلاسمای گروه آزمایشی جهش‌های ژنتیکی را کشف کردند که تصور می‌شود علت کند‌شدن تأثیر پیری بر افرادی مانند لوییز لوی است و از آن‌ها دربرابر کلسترول بالا، بیماری قلبی، دیابت و آلزایمر محافظت می‌کند.

یکی از پژوهشگران پروژه می‌گوید علت طول عمر زیاد این افراد عواملی مانند ورزش، رژیم غذایی مناسب، خواب کافی و حفظ روابط اجتماعی نبود. درواقع، ۶۰ درصد آن‌ها سیگار می‌کشیدند، کمتر از ۵۰ درصدشان فعالیت بدنی مناسب داشتند، ۵۰ درصد چاق بودند یا اضافه‌وزن داشتند و کمتر از ۳ درصد از رژیم غذایی گیاه‌خواری پیروی می‌کردند؛ درنتیجه، از این جهات خاص نبودند.

هدف پژوهشگران از مطالعه‌ی افراد دارای طول عمر طولانی، ساخت داروهایی است که بتوانند از آنچه ژن‌های صدساله‌ها در محافظت از سلامتی آن‌ها انجام می‌دهند، تقلید کنند.Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.