لنوو هوش مصنوعی پیشرفته را به گوشی‌های هوشمند می‌آورد + جدید

0 6

لنوو هوش مصنوعی پیشرفته را به گوشی‌های هوشمند می‌آورد + جدید

بایدو، شرکت بزرگ چینی در حوزه‌ی فناوری، همکاری جدید و مهمی را با لنوو آغاز کرده است تا فناوری هوش مصنوعی مولد خود را روی گوشی‌های هوشمند لنوو قرار دهد.

بنابر گزارش رویترز، شراکت جدید شامل استفاده از مدل زبانی بزرگ Ernie بایدو است. بایدو قبلا این همکاری مشابهی را با سامسونگ و آنر انجام داده بود. رابین لی، مدیرعامل بایدو، سال گذشته گفت: «شرکت‌ها اکنون باید بر توسعه‌ی برنامه‌های کاربردی مبتنی‌بر هوش مصنوعی تمرکز کنند.»

لنوو، صاحب برند گوشی موتورولا، احتمالا از هوش مصنوعی Ernie بایدو در اپلیکیشن‌های متنوع گوشی و تبلت‌ لنوو استفاده خواهد کرد.

فروش گوشی‌های هوشمندی که ویژگی‌های هوش مصنوعی مولد را برای ارائه‌ی خدماتی مانند ربات‌های گفت‌وگو و ترجمه‌ی بلادرنگ ارائه می‌کنند، پس از رایج‌شدن این فناوری در اواخر سال ۲۰۲۲ با راه‌اندازی ChatGPT، به ترندی جهانی جدید تبدیل شده است؛ مثل جدیدترین مدل‌های گوشی‌ گوگل و جدیدترین مدل گوشی سامسونگ.

شرکت تحقیقاتی کانالیس انتظار دارد ۵درصد از گوشی‌های هوشمندی که در سال ۲۰۲۴ عرضه می‌شوند (حدود ۶۰ میلیون دستگاه)، از قابلیت‌های ویژه‌ی هوش مصنوعی استفاده کنند.

خدمات هوش مصنوعی که شرکت‌های آمریکایی مانند OpenAI ارائه می‌دهند، در چین دردسترس نیستند و این بازار سودآور به شرکت‌های چینی واگذار شده است. در بازار چین، اکنون بیش از ۲۰۰ مدل هوش مصنوعی وجود دارد و از بازیگران اصلی این صنعت می‌توان به شرکت‌های بایدو و علی‌بابا و تنسنت اشاره کرد.

همکاری جدید نه‌تنها به لنوو کمک می‌کند تا در بازار گوشی موبایل بدرخشد؛ بلکه می‌تواند دسترسی به حجم عظیمی از داده‌ها را برای بایدو ممکن کند. این اتفاق باعث می‌شود در دراز‌مدت هوش مصنوعی Ernie با شرکت‌های هوش مصنوعی رقیب در ایالات متحده همگام شود.Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.