قانون‌گذاران ایالات‌متحده، اپ‌استور اپل را تهدیدی برای نوآوری رمزارزها می‌دانند + جزئیات کامل

0 16

قانون‌گذاران ایالات‌متحده، اپ‌استور اپل را تهدیدی برای نوآوری رمزارزها می‌دانند + جزئیات کامل

با توجه به پایگاه گسترده‌ی کاربران iOS، وجود هرنوع برنامه‌ای در اپ‌استور بسیار حیاتی است. قانون‌گذاران توجه خود را به سیاست‌های فروشگاه برنامه‌ی اپل معطوف کرده‌اند که براساس آن، ۳۰ درصد حق کمیسیون به‌عنوان هزینه‌های مرتبط با تراکنش‌های NFT از توسعه‌دهندگان برنامه‌ها و بازی‌های مبتنی‌بر وب ۳ دریافت می‌کند.

نمایندگان ایالات‌متحده، نارضایتی شرکت‌هایی مثل کوین بیس و اکسی اینفینیتی را نسبت‌به سیاست‌های اپل ابراز کردند. کوین بیس درسال گذشته، امکان نقل‌وانتقالات NFT را برای کاربران نسخه‌ی iOS کیف پول خود به‌حالت تعلیق درآورد.

در نامه نمایندگان آمریکا آمده است بسیاری از توسعه‌دهندگان، استفاده‌ی اپل از سیاست‌های اپ‌استور را ابزاری علیه رقابت سالم می‌دانند. این نامه همچنین ادعا می‌کند سازنده‌ی آیفون با اعمال محدودیت‌های متناقض، در بسیاری از موارد مانع پیشرفت برنامه‌هایی می‌شود که به نفع کاربران هستند.

قانون‌گذاران برای دستیابی به شفافیت بیشتر، به‌دنبال جزئیات دیگری درمورد سیاست‌های اپ‌استور هستند. آن‌ها همچنین درمورد مکانیسم‌های بررسی برنامه‌های این شرکت پرس‌وجو کرده‌اند. اپل نیز باید تا ۱۴ آگوست پاسخ خود را ارائه دهد.

اپل قوانین خود را درمورد برنامه‌های مرتبط با بلاک چین در طول زمان تغیر داده است. ازطرفی انتشار اکسی اینفینیتی در اپ‌استور که ماه می رخ داد نقطه عطف مهمی بود.

پیش‌از این کاربران iOS مجبور بودند برای دریافت NFTهای درون برنامه‌ای کیف پول رمزارزی خود را به برنامه‌ها و بازی‌های موردنظر متصل کنند. اکنون می‌توان برای خرید NFT از کارت‌های اعتباری و سرویس پرداخت اپل استفاده کرد.Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.