قابلیت Digital Wellbeing سامسونگ + جزئیات کامل

0 64

قابلیت Digital Wellbeing سامسونگ + جزئیات کامل

بدون‌شک گسترش فناوری بسیاری از جنبه‌های زندگی ما را تحت‌تاثیر قرار داده و اگر بگوییم حالا دیگر به بخشی جدایی‌ناپذیر از زندگی ما انسان‌ها تبدیل شده است، اغراق نکرده‌ایم. بااین‌حال، فراگیرشدن فناوری در دنیای امروزی، چالش‌های زیادی از جمله اعتیاد به گوشی‌های هوشمند را به‌همراه دارد.

اصطلاح digital wellbeing (سلامت دیجیتال) که به‌عنوان راهی برای مقابله با این چالش‌ها و ترویج استفاده سالم از دستگاه‌های هوشمند پدیدار شده است، Digital Wellbeing یکی از قابلیت های مفید و کاربردی گوشی‌های اندروید است که به کاربران اجازه می‌دهد زمان استفاده از دستگاه‌های هوشمند را کاهش دهند و کنترل بیشتری بر جنبه‌های مختلف زندگی خود داشته باشند. در این مقاله از زومیت به بررسی مفهوم سلامت دیجیتال و نحوه‌ی استفاده از آن در گوشی‌های هوشمند سامسونگ می‌پردازیم.

قابلیت Digital Wellbeing چیست؟

گوگل در سال ۲۰۱۸ از فناوری جدیدی موسوم‌به Digital Wellbeing رونمایی کرد که به‌منظور حفظ سلامتی جسمی و روانی کاربران طراحی شده است و به‌ کاربران کمک می‌کند نحوه‌ی مدیریت زندگی دیجیتال خود را یاد بگیرند. شکی نیست که کاربران برای انجام بسیاری از امور روزمره به دستگاه‌های هوشمند و اینترنت وابسته هستند؛ اما Digital Wellbeing با این هدف به گوشی‌های اندروید راه پیدا کرده است که استفاده‌ی سالم و به‌اندازه از گوشی‌های هوشمند را ترویج و به کاربران در حفظ یک زندگی سالم کمک کند. این قابلیت، برای افرادی که در طول روز کاری، بیش‌ازحد وقت خود را صرف رسانه‌های اجتماعی می‌کنند، می‌تواند بسیار مفید باشد.

درواقع Digital Wellbeing علاوه‌بر اینکه به کاربران کمک می‌کند زمان خاصی را برای استفاده از دستگاه‌ها و برنامه‌ها صرف کنند، این آگاهی را می‌دهد که چگونه رابطه نامطلوب افراد با فناوری، تأثیرات منفی دیگری را بر سایر جنبه‌های زندگیشان دارد.

دسترسی به Digital Wellbeing در گوشی‌های سامسونگ

به‌طور کلی، چند راه برای دسترسی به Digital Wellbeing در دستگاه‌های Galaxy وجود دارد. اولین راه این است که Settings را روی گوشی باز کنید و به گزینه Digital Wellbeing and Parental Controls بروید. در این بخش، به تمام تنظیمات دسترسی خواهید داشت و می‌توانید حالت‌های مختلف را آنگونه که می‌خواهید سفارشی کنید.Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.