فولکس‌واگن پارک خودکار را به خودروها می‌آورد + جدید

0 15

فولکس‌واگن پارک خودکار را به خودروها می‌آورد + جدید

فناوری پارک خودکار چیز جدیدی در صنعت خودرو نیست اما هرسال با ارتقاهای مختلفی همراه می‌شود. شرکت نرم‌افزاری Cariad متعلق به فولکس واگن و یکی از تامین‌کنندگان بوش می‌خواهد با اضافه کردن فناوری پارک خودکار در ایستگاه‌های شارژ خودروهای برقی فناوری مذکور را ارتقا دهد.

براساس بیانیه‌ی رسمی، دو شرکت آلمانی سیستمی را در نظر دارند که خودروهای الکتریکی را بدون راننده، به یک پارکینگ مجهز به شارژر خودروهای برقی هدایت می‌کند، جایی که یک ربات خودروها را به صورت خودکار شارژ می‌کند. بوش و Cariad اکنون در حال آزمایش این فناوری در دو پارکینگ در آلمان هستند.

بوش پیش از این با مرسدس بنز در زمینه‌ی ساخت یک پارکینگ کامل مجهز به سیستم هدایت خودروها همکاری کرده بود. یکی از سخنگویان فولکس واگن اعلام کرده که فناوری جدید کاملا مستقل است و ارتباطی با فناوری‌های قدیمی این شرکت ندارد.

آخرین اخبار CES 2024

بوش می‌گوید فناوری جدید می‌تواند مشکلات متعددی را در تجربه‌ی شارژ خودروهای برقی امروزی حل کند؛ از جمله، صف‌های طولانی در محل‌های شارژ، جریمه‌های مربوط به دیر جداکردن کابل شارژ و مواردی از این دست.

احتمالا چالش‌های متعددی نیز وجود خواهد داشت، از جمله پیدا کردن استاندارد مناسب برای ارتباط بین خودرو و ربات در حال شارژ و حفظ طول عمر ربات.Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.