غول هوش مصنوعی در مسیری جدید؛ انویدیا احتمالاً کنسول دستی می‌سازد + جدید

0

[ad_1]

غول هوش مصنوعی در مسیری جدید؛ انویدیا احتمالاً کنسول دستی می‌سازد + جدید

انویدیا از سال‌ها پیش به لطف انواع کارت گرافیک انویدیا، حضور بسیار فعالی در صنعت بازی‌سازی و تجهیزات گیمینگ دارد و حالا در ادامه‌ی این مسیر، نوبت به تلاش این شرکت برای ساخت کنسول بازی دستی رسیده است.

به گفته‌ی یک منبع آگاه در یوتیوب، انویدیا در حال کار روی یک کنسول بازی دستی است که رقیبی برای محصولاتی مثل نینتندو سوییچ، استیم دک و پلی استیشن پورتال خواهد بود.

انویدیا پردازنده‌ی x86 نمی‌سازد و ازاین‌رو، احتمالاً برای بخش CPU کنسول بازی دستی خود، همکاری مشترکی را با اینتل آغاز می‌کند؛ اگرچه هنوز هیچ خبر رسمی‌ای درباره‌ی همکاری منتشر نشده است.

انویدیا سال‌ها قبل، ساخت کنسول بازی دستی دیگری به نام انویدیا شیلد (Nvidia Shield) را شروع کرد؛ کنسولی که از سرویس استریم پشتیبانی می‌کرد اما به‌دلیل نداشتن توان رقابت با سایر کنسول‌های آن زمان، در قالب یک دستگاه پخش 4K و با قیمتی گزاف روانه بازار شد.

انویدیا از ۲۰۲۲ همکاری خود را با نینتندو برای تولید پردازنده‌ی گرافیکی مورد نیاز برای کنسول بازی نینتندو سوییچ ۲ آغاز کرد؛ همکاری‌ای که انویدیا به امید کسب سود چشمگیر از فروش این کنسول واردش شد.

مقاله‌های مرتبط

اولین نسخه‌ی نینتندو سوییچ زمانی وارد بازار شد که رقبای خاصی نداشت؛ اما حالا و برای نسخه‌ی جدید این کنسول، شرایط متفاوت است و سوییچ ۲ باید توان رقابت با رقبای قدرتمندی مانند استیم دک و پلی استیشن پورتال را داشته باشد.

بر اساس اطلاعات غیررسمی، احتمالاً جدیدترین مدل کنسول بازی نینتندو در ماه مارس ۲۰۲۵ (اسفند ۱۴۰۳ و فروردین ۱۴۰۴) روانه بازار می‌شود. قیمت کنسول بازی دستی نینتندو سوییچ ۲ در زمان عرضه، ۳۹۹ دلار خواهد بود.

[ad_2]

Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.