علت گرم نشدن رادیاتور پکیج چیست؟ + جدید

0 31

علت گرم نشدن رادیاتور پکیج چیست؟ + جدید

علت گرم‌نشدن یکی از رادیاتورها

در‌‌واقع، علت گرم‌نشدن یکی از رادیاتورها در خانه یا محل‌های دیگر، بیشتر بسته‌بودن شیر آن‌ها است. پس شیرهای اصلی و شیر برگشت شوفاژ را بررسی کنید تا کاملاً باز باشد. در‌صورت اطمینان از باز‌‌بودن شیرهای بالا‌ و پایین، وجود زانویی زیاد در مدار لوله‌کشی یا استاندارد‌نبودن اندازه لوله‌ها از دیگر دلایل گرم‌نشدن یکی از رادیاتورها در خانه یا سایر اماکن هستند.

جابه‌جا‌بستن شلنگ‌های رفت و برگشت زیر پکیج

یکی از عوامل پیش‌پا‌افتاده، ولی بسیار مهم صحیح بستن شلنگ‌های مسیر رفت و برگشت پکیج است. جا‌به‌جا‌بستن شلنگ‌های زیر دستگاه باعث آسیب و کارکرد ضعیف پمپ می‌شود. همچنین، وقتی‌ پمپ زیر فشار کار کند، به‌خوبی نمی‌تواند رادیاتورها را گرم کند و معمولاً قسمتی از رادیاتور‌ها گرم و قسمتی سرد می‌شوند.

خرابی یا سوختن شیر موتوری

خرابی شیر موتوری (مغزی محرک) باعث بازنشدن مسیر رادیاتورها می‌شود. در این حالت، آب به‌سمت مبدل ثانویه می‌رود و رادیاتورها را گرم نمی‌کند.

خرابی ایرونت یا هواگیری خودکار

در‌صورت خرابی ایرونت، هواگیری به‌درستی انجام نمی‌شود و وجود هوا در پکیج باعث نگردیدن صحیح آب و درنتیجه، گرم‌نشدن رادیاتورها می‌شود.

ضعیف‌ یا خراب شدن فنر بای‌پس

در‌ چنین‌ حالتی، آب گرم به‌واسطه شعله پکیج مدام در مسیری کوتاه دور می‌زند و اجازه گرم‌شدن رادیاتور‌ها را نمی‌دهد.

فعال‌ماندن فلوسوییچ یا فلورگلاتور

در‌ این‌ حالت حتی با بستن آب، دستگاه تشخیص می‌دهد که آب باز است؛ بنابراین، پکیج مدام در حالت آب مصرفی کار می‌کند و چون شیرهای مصرفی بسته‌اند، دستگاه ارور می‌دهد و جوش می‌آورد و نهایتاً خاموش می‌شود. در این صورت، هیچ‌گاه رادیاتورها گرم نمی‌شوند.

خرابی سنسور گرمایش یا NTC شوفاژ

در‌صورت خرابی این سنسور، اطلاعات غلط به برد اصلی می‌رسد و ممکن است به‌دلیل ایراد در این قطعه و عملکرد برد رادیاتورها گرم نشوند. آشنایی با برد پکیج و شناخت اجزا آن می‌تواند کمک بسزایی در رفع مشکلات گفته‌شده باشد.

در این مقاله از زومیت، عوامل گرم‌نشدن رادیاتورهای پکیج را بررسی کردیم. بهتر است پیش از شروع فصل سرما، به فکر سرویس و عیب‌یابی سیستم گرمایش خود باشید؛ چراکه همیشه پیش‌گیری بهتر از درمان است. همچنین، اگر دانش فنی زیادی ندارید، حتماً از تعمیرکاران و سرویس‌کاران ماهر برای رفع مشکلات پکیج و رادیاتورهای متصل به آن استفاده کنید.Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.