علت لرزش ماشین لباسشویی و روش هایی برای رفع آن + جزئیات کامل

0 24

علت لرزش ماشین لباسشویی و روش هایی برای رفع آن + جزئیات کامل

شل شدن لگن ماشین لباسشویی

اگر فنرهای دیگ ماشین لباسشویی که برای ثابت نگه‌داشتن این قسمت استفاده می‌شوند، دچار فرسودگی و آسیب‌دیدگی باشند، تکان‌های شدید و لرزش‌های غیر عادی برای دستگاهتان به‌وجود می‌آید. توجه داشته باشید که این فنرها پس از گذشت زمان آسیب می‌بینند و نیاز به تعویض یا تعمیر دارند و تکان‌های شدیدی ایجاد می‌کنند.

درصورتی‌که ماشین لباس‌شویی لرزش شدیدی دارد و دستگاه به‌خوبی تراز شده است، بهتر است به کمک متخصصان ماهر فنرهای دیگ را مورد بررسی قرار دهید تا در‌صورت معیوب بودن برای تعمیر یا تعویض آن‌ها اقدام شود.

تخلیه نشدن صحیح آب مخزن

درصورتی‌که آب درون دستگاه ماشین لباسشویی به‌خوبی تخلیه نشود، باعث لرزش و تکان شدید دستگاه می‌شود. آب درون ماشین لباس‌شویی وزن زیادی دارد و اگر به‌درستی از طریق شلنگ تخلیه خارج نشود، منجربه لرزش دستگاه می‌شود.

نقص فنی در برد الکترونیکی

همه ماشین‌های لباسشویی بردهای الکترونیکی مخصوصی دارند. دستگاه‌های قدیمی مجهز به برد تایمر و لباسشویی‌های جدید مجهز به برد الکترونیک هستند. درصورتی‌که هریک از این دو برد آسیب ببیند، تعادل دستگاه تحت‌ تأثیر قرار می‌گیرد و باعث تکان های شدید ماشین لباسشویی می‌شود.

ایراد در پیچ ترنسلیت یا ترنسفر

پیچ ترنسلیت یا ترنسفر قطعه‌ای است که برای محافظت از دستگاه در‌حین حمل و نقل ماشین لباسشویی تعبیه می‌شود. این پیچ‌ها به‌خصوص در ماشین لباسشویی‌‌های بوش، سامسونگ، ال جی و دوو کاربرد بسیاری دارد و حتما پیش از استفاده و نصب، باید باز شود. درصورتی‌که پیچ ترنسلیت از دستگاه باز نشده باشد، باعث تکان و لرزش‌های شدید دستگاه در‌حین کار خواهد شد.

توجه نکردن به ظرفیت لباسشویی

هنگام استفاده از ماشین لباسشویی باید توجه ویژه‌ای به ظرفیت و متوسط وزن آن داشته باشید. پر کردن دستگاه به ظرفیتی بیش‌از‌حد تعیین‌شده، علاوه‌بر اینکه باعث لرزش و تکان‌های شدید دستگاه می‌شود، در طولانی‌مدت باعث آسیب دیدن و کاهش عمر مفید لباسشویی نیز می‌شود.

نکته: همیشه از وزن تعیین‌شده روی دستگاه، مقدار کمتری لباس در مخزن قرار دهید تا چرخه شست‌وشو به‌درستی انجام شود و همچنین شاهد لرزش ماشین لباسشویی نباشید. اگر وزن بیشتر از توان ماشین لباسشویی را در دستگاه قرار دهید، به‌مرور زمان کمک‌فنرهای دستگاه آسیب می‌بینند و هزینه تعمیر زیادی به شما تحمیل می‌شود.

همچنین اگر کمتر از ظرفیت وزنی ماشین لباسشویی‌تان استفاده کنید، بازهم احتمال آسیب رسیدن به ماشین لباسشویی وجود دارد. برای مثال، بهتر است ماشین لباسشویی را برای شستن تنها یک شلوار و یک جفت جوراب روشن نکنید.Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.