علت قطع شدن صدای تلویزیون سامسونگ و حل مشکل آن + جدید

0 32

علت قطع شدن صدای تلویزیون سامسونگ و حل مشکل آن + جدید

مشکلات رایج صدا در تلویزیون سامسونگ

از مشکلات رایج تلویزیون سامسونگ که منجربه اختلالاتی در پخش صدا می‌شوند می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • غیر فعال شدن بلندگوی داخلی تلویزیون
  • شل شدن اتصالات
  • استفاده از کابل HDMI معیوب شده
  • مشکل در پورت HDMI
  • مشکلات نرم‌افزاری

نکته: اگر تمام کابل‌ها و مواردی که ذکر کردیم را بررسی کردید اما بازهم تلویزیونتان بی صدا بود، ممکن است نرم‌افزار تلویزیون شما قدیمی باشد. سعی کنید همیشه نرم‌افزار دستگاه را به‌روزرسانی کنید تا چنین مشکلاتی به‌وجود نیاید.

روش تست صدای تلوزیون سامسونگ

برای تست صدای تلویزیون سامسونگ باید از سیستم عیب‌یابی خودکار استفاده کنید.

  • ابتدا به منو مراجعه کنید.
  • سپس گزینه پشتیبانی (Support) را انتخاب کنید.
  • در مرحله بعدی عیب‌یابی خودکار (Self-Diagnosis) را انتخاب کنید.
  • و در انتها روی گزینه تست صدا Sound Test بزنید.

در این لحظه تلویزیون سامسونگ ملودی‌ای را پخش خواهد کرد. اگر می‌توانید صدای ملودی را بشنوید، تلویزیون شما سالم است و باید مشکل را در جای دیگری جست‌وجو کنید و جهت عیب‌یابی با مراکز تخصصی تعمیرات تلویزیون تماس بگیرید.

Mute بودن تلویزیون سامسونگ را بررسی کنید

اگر از تلویزیون سامسونگ شما صدایی شنیده نمی‌شود، بررسی کنید که دستگاه در حالت بی صدا یا Mute قرار نداشته باشد. برای بررسی این موضوع می‌توانید به‌سادگی کلید Mute را روی ریموت کنترل فشار دهید یا صدای تلویزیون را زیاد کنید.

بررسی صدای ورودی تلویزیون

قدم بعدی این است که از انتخاب صحیح ورودی صدای تلویزیون سامسونگ خود مطمئن شوید. کلید Source را روی کنترل تلویزیون فشار دهید و از منوی باز شده ورودی صحیح را انتخاب کنید. این مسئله به ویژه اگر از ورودی کمپوننت (Component) استفاده می‌کنید اهمیت بیشتری دارد.

نکته: صدای ورودی کمپوننت با ورودی کامپوزیت Composite در اکثر تلویزیون‌ها مشترک است، انتخاب ورودی اشتباه قطعاً باعث می‌شود نتوانید صدایی از تلویزیون خود بشنوید.

مطمئن شوید هدفون به تلویزیون متصل نباشد

اگر به خروجی هدفون تلویزیون خود هدست متصل کرده باشید، دستگاه صدای بلندگو را به‌صورت خودکار قطع و از طریق هدفون پخش می‌کند. به‌همین‌جهت پس از هربار استفاده از هدفون اتصال آن را از تلویزیون قطع کنید تا دستگاه به عملکرد عادی خود ادامه دهد.

بررسی تنظیمات صدا

در‌نهایت بررسی کنید که از چه خروجی برای پخش صدا استفاده شده است. اگر از اسپیکر‌های اضافی برای پخش صدا استفاده می‌کنید از نحوه‌ی صحیح اتصال آن‌ها به تلویزیون مطمئن شوید. برای تنظیم خروجی صدا می‌توانید به بخش تنظیمات تلویزیون سامسونگ که در بالا توضیح دادیم، مراجعه کنید.Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.