علت صدای غیر طبیعی در هود آشپزخانه چیست؟ + جدید

0 62

علت صدای غیر طبیعی در هود آشپزخانه چیست؟ + جدید

وجود ایراد فنی در پروانه هود

از دیگر دلایل صدای غیرطبیعی هود وجود ایراد فنی در پروانه هود است. بعد از موتور هود، قطعه پروانه یا فن جزء بخش‌های مهم این دستگاه به‌شمار می‌رود.‌ خراب‌شدن پروانه، لق‌زدن، شُل‌شدن یا گیر‌کردن جسم خارجی در داخل پره‌‌های فن همگی در چرخش آن اختلال ایجاد‌ می‌کنند و باعث به‌وجود‌آمدن سروصدا در هود می‌شوند.

در چنین مواقعی، باید فن یا پروانه هود را بررسی کنید. اگر فن شُل بود، آن را به‌خوبی در جای خود قرار دهید و سفت کنید. اگر جسم خارجی به آن گیر‌ کرده بود، جسم را خارج کنید. اگر هم مشکل فن یا پروانه با سفت‌کردن یا خروج جسم خارجی حل نشد، مجبورید آن را با پروانه یا فن جدید تعویض کنید.

کثیف‌بودن فیلتر هود آشپزخانه

یکی دیگر از دلایل صدای زیاد هود آشپزخانه، کثیف‌بودن بیش‌ازحد فیلتر هوا است. زمانی‌که گردوغبار و ذرات چربی روی فیلتر رسوب می‌کنند، موتور هود برای مکش بیشتر و عبور‌دادن هوا از بین چربی‌ها و ذرات گردوغبار انباشته‌شده روی فیلتر، به قدرت زیادی نیاز دارد. به‌همین‌دلیل، با افزایش کارکرد موتور طبیعی است که صدای دستگاه نیز بیشتر شود.

خراب‌شدن موتور هود

از دیگر دلایل سروصدای هود می‌توان به خراب‌شدن موتور اشاره کرد. زمانی‌که موتور هنگام کار‌کردن دچار لرزش‌های شدید می‌شود و سروصداهای غیرطبیعی از خود تولید می‌کند، نشان‌دهنده این است که شاید موتور هود خراب شده است. وقتی موتور هود با نقص فنی روبه‌رو می‌شود، نیروی بسیار زیادی لازم دارد تا بتواند پروانه یا فن را به‌راه بیندازد.

با فشار زیاد روی موتور صدای زیادی به‌گوش خواهد رسید. در چنین حالتی، حتی گاهی موتور هود به‌دلیل تحمل فشار بیش‌ازحد ظرفیت خود ممکن است بسوزد. برای برطرف‌کردن این مشکل باید با شرکت خدماتی تماس بگیرید تا موتور هود را عیب‌یابی کند. گاهی‌ اوقات مشکل با تعمیر موتور هود حل می‌شود و گاهی اوقات نیز موتور تعمیرشدنی نیست و باید با موتور جدید تعویض شود.Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.