علت داغ شدن بدنه یخچال؛ حل مشکلات مربوط به آن + جدید

0 24

علت داغ شدن بدنه یخچال؛ حل مشکلات مربوط به آن + جدید

در نظر داشته باشید که این عمل مخصوص یخچال‌های قدیمی است و اکثر یخچال‌های مدرن دارای فن هستند؛ بنابراین برای تسریع روند خنک‌سازی در یخچال‌های جدید باید اقدامات دیگری را انجام دهید.

اگر یخچال شما در محیطی بسته و گرم گذاشته شده است؛ می‌توانید با چند ترفند ساده فشار وارده به موتور دستگاه را کمتر کنید.

  • ایجاد تهویه مناسب
  • استفاده از فن کمکی
  • انتخاب محلی مناسب

هنگامی که یخچال را در محل مخصوص جای‌گذاری می‌کنید آن‌ را به دیوار نچسبانید و فاصله‌ای بین پشت آن و دیوار ایجاد کنید. سعی کنید اگر برای یخچالتان باکس مخصوصی طراحی می‌کنید، آن‌ را کمی باز و گشاد بسازید تا جریان هوا از بالا و کناره‌های باکس عبور کند.

  • اطمینان حاصل کنید که موتور فن طبق معمول عمل می‌کند و هیچ عیبی ندارد. در صورت وجود نقص، بهتر است توسط یک تکنسین مجرب تعمیر شود.
  • بررسی کنید که درب یخچال به‌درستی بسته می‌شود. در صورت لزوم، قطعه‌های آسیب‌دیده را تعویض کنید (مانند نوار لاستیکی).
  • بررسی کنید که سیستم خنک کننده یخچال به‌درستی کار می‌کند و هیچ مشکلی وجود ندارد.

رعایت یک‌سری نکات اصولی و دقیق نه‌تنها نگرانی به‌وجود نمی‌آورد، بلکه منجر به استفاده راحت شما از لوازم خانگی می‌شود؛ بدین منظور پیش‌از خرید هر محصولی ابتدا به دفترچه‌ راهنما و سپس به شرایط اصولی نگهداری از آن نگاهی بیندازید.

به یاد داشته باشید که هنگام جابه‌جایی یخچال چه نکات و چه مواردی را باید رعایت کنید. سعی کنید بعد از خرید یخچال و آوردن این وسیله به خانه، درجا آن‌ را به برق متصل نکنید و بگذارید تا ۲۰ ساعت در حالت ثابت بماند. همچنین داشتن محافظ برق برای یخچالتان مخصوصاً یخچال‌های قدیمی کاملاً ضروری و الزامیست.Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.