علت تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی + جدید

0 79

علت تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی + جدید

هریک از سناریوهای فوق می‌تواند دلیل عدم تخلیه‌ی آب ماشین لباسشویی باشد. ارتفاع مناسب برای تخلیه‌ی آب واشر در ماشین لباسشویی ال‌جی، ماشین لباسشویی سامسونگ یا سایر برندها می‌تواند متفاوت باشد. خوشبختانه دفترچه‌ی راهنما محدوده‌ی ارتفاع مناسب برای تخلیه‌ی آب را به شما ارائه می‌دهد. اگر ارتفاع کنونی کم‌تر از حد ایدئال است، احتمالاً باید شیلنگ تخلیه یا لوله‌ی ایستاده‌ی آن را جابه‌جا کنید. البته درصورتی که این روش مشکل را رفع نکرد راه‌های دیگری برای تخلیه‌ی دستی آب ماشین لباسشویی وجود دارد که در ادامه‌ی مطلب به آن‌ها می‌پردازیم.

۳. مشکل سیستم لوله‌کشی خانه

اینکه تصور کنیم تخلیه‌نشدن آب ماشین لباسشویی حتماً به خودِ این دستگاه ارتباط دارد منطقی به‌نظر می‌رسد اما گاهی اوقات، عیب اصلی به لوله‌کشی ساختمان ارتباط دارد. گرفتگی لوله‌هایی که آب کثیف ماشین‌ لباسشویی را خارج می‌کنند می‌تواند مانع تخلیه‌ی آب دستگاه شود. سعی کنید شیلنگ تخلیه را جدا کرده و آن را به‌طور عمودی نگه دارید تا آب نشت کند. اگر انسداد خیلی دور از لوله‌ی تخلیه‌ی ساختمان نباشد، شاید بتوان آن را با ابزارهای باریک بیرون کشید. علاوه‌براین می‌توان کمی آب داخل لوله ریخت تا مشخص شود آیا مسدود بوده یا خیر.

۴. توزیع نامناسب بار

توزیع ضعیف بار می‌تواند دلیل عدم تخلیه‌ی آب ماشین لباسشویی باشد. اگر در هر نقطه‌ای از شستشو، وسایل داخل درام نامتعادل شوند، شاید ماشین لباسشویی نتواند خوب بچرخد و بدین‌ترتیب با جمع‌شدن لباس‌ها در یک‌طرف، امکان دارد آب دستگاه خارج نشود

بسیاری از افراد هنگام توزیع نامناسب بار در ماشین لباسشویی، این دستگاه را تکان می‌دهند اما انجام مکرر چنین کاری می‌تواند باعث وارد آمدن آسیب شود.

۵. خرابی سوئیچ درب

هنگامی‌که سوئیچ درب به‌درستی کار کند، امکان تشخیص بسته یا باز بودن آن وجود دارد و درغیر این صورت از اجرای چرخه جلوگیری می‌کند. اگر وسط چرخه‌، درب ماشین لباسشویی را باز کرده باشید احتمالاً متوجه شده‌اید تا زمانی که آن را دوباره نبندید توقف می‌کند. بدین‌ترتیب اگر مشکلی برای سوئیچ درب رخ دهد از چرخش دستگاه جلوگیری می‌کند و این امر می‌تواند مانع تخلیه‌ی آب شود. برای آزمایش این بخش، انگشت یا نوک مداد را به سوئیچ درب فشار دهید تا مشخص شود به‌درستی کار می‌کند یا خیر.

اگر همچنان نمی‌دانید دلیل تخلیه‌ی نشدن آب از ماشین لباسشویی شما چیست احتمالاً باید از متخصص تعمیرات لوازم خانگی کمک بگیرید. این افراد معمولاً اطلاعات زیادی درمورد مشکلات محصولاتی مثل ماشین لباسشویی دارند و به‌سرعت و بدون آسیب‌زدن به سایر اجزای دستگاه، آن‌ها را تعمیر می‌کنند.

چطور آب ماشین لباسشویی را به صورت دستی تخلیه کنیم؟

اگر ماشین لباسشویی شما نمی‌تواند آب را به‌طور کامل تخلیه کند، انجام این‌کار برعهده‌ی شما خواهد بود. چند روش برای تخلیه‌ی دستی آب از ماشین لباسشویی وجود دارد:

استفاده از سطل: بیرون آوردن آب با سطل، کاسه یا لوازم دیگر، در اکثر موارد بسیار کاربردی است و بسیاری از افرادی‌که با مشکل عدم تخلیه‌ی خودکار آب از ماشین لباسشویی مواجه شده‌اند از آن استفاده می‌کنند. به‌هر حال، این روش زمان‌بر است و می‌تواند کمر شما را خسته کند.Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.