صدور مجوز فروش گوشت آزمایشگاهی در آمریکا برای اولین‌بار + جدید

0 36

صدور مجوز فروش گوشت آزمایشگاهی در آمریکا برای اولین‌بار + جدید

روز چهارشنبه (اول تیر)، دو شرکت آپساید فود و گود میت مستقر در کالیفرنیا به‌عنوان اولین شرکت‌های تولید گوشت مصنوعی در آمریکا مجوز وزارت کشاورزی ایالات متحده (USDA) را برای تولید و فروش محصولات گوشت مرغ مصنوعی دریافت کردند.

جوین بایولوجیکس، شریک شرکت گود میت، نیز مجوز کشت این نوع گوشت را دریافت کرد؛ البته محصول مرغ مصنوعی گود میت از اواخر سال ۲۰۲۰ در سنگاپور وارد بازار شده بود.

به‌گزارش لایوساینس و به‌نقل از وزارت کشاورزی ایالات متحده، فرایند تولید گوشت آزمایشگاهی که از آن با عنوان «گوشت درون‌کشتگاهی» نیز یاد می‌شود، با نمونه‌برداری از سلول‌های بافت حیوانی زنده آغاز می‌شود.

این وزراتخانه تأکید کرده است که برداشت سلول‌ها معمولاً به حیوان آسیب نمی‌زند و او را نمی‌کشد. سپس سلول‌ها غربالگری و در بانک سلولی ذخیره می‌شوند. در مرحله‌ی بعد، این سلول‌ها از بانک سلولی جمع‌آوری و به ظروف بزرگ و محصور (اغلب مخازن فولادی) منتقل می‌شوند.

مخازن فولادی مانند رآکتور زیستی عمل می‌کنند که در آن‌ها سلول‌ها می‌توانند به‌سرعت تکثیر شوند و تولیدکنندگان مواد مغذی را برای رشد دراختیار آن‌ها قرار می‌دهند. در مدت ۴ تا ۶ هفته، گوشت آماده‌ی برداشت می‌شود. برای این منظور، سلول‌ها از مخازن جمع‌آوری و با استفاده از رویه‌های معمول پردازش و بسته‌بندی مواد غذایی آماده می‌شوند.

در سال ۲۰۱۹، سازمان غذا و دارو و خدمات بازرسی و سازمان ایمنی مواد غذایی وزارت کشاورزی ایالات متحده چهارچوبی قانونی را برای اطمینان از این امر ایجاد کردند که گوشت پرورش‌یافته در آزمایشگاه ایمن است و برچسب واقعی دارد.

به‌عنوان بخشی از این فرایند تأیید، هر دو محصول گوشت مرغ مصنوعی آپساید فود و گود میت ارزیابی و ایمن‌بودن آن‌ها برای مصرف انسان تأیید شده است. روز چهارشنبه، این شرکت‌ها نشان «تصدیق بازرسی» دریافت کردند که مُهر تأیید نهایی وزارت کشاورزی آمریکا برای عرضه‌ی محصولات به بازار است.Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.