شیوع مننژیت قارچی در مکزیک موجب مرگ دو نفر پس از جراحی زیبایی شد + جزئیات کامل

0 94

شیوع مننژیت قارچی در مکزیک موجب مرگ دو نفر پس از جراحی زیبایی شد + جزئیات کامل

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها از افرادی که در فاصله اول ژانویه تا ۱۳ مه در مکزیک از این کلینیک‌ها تحت بی‌حسی اپیدورال قرار گرفته‌اند، درخواست کرد به دنبال درمان پزشکی فوری باشند. بنا به گزارش وزارت بهداشت مکزیک، طی دوره یاد شده حدود ۵۴۷ نفر در این دو کلینیک تحت عمل جراحی قرار گرفته‌اند. مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها به آمریکایی‌ها هشدار داده است تا زمانی که خطر رفع شود، رویه‌های پزشکی را که شامل تزریق اپیدورال می‌شود، لغو کنند.

مقامات ایالات متحده و مکزیک با هدف تسریع تأمین مالی، درمان و همکاری بین‌المللی، از سازمان جهانی بهداشت خواسته‌اند در واکنش به این شیوع وضعیت اضطراری بهداشت عمومی اعلام کند.

مننژیت التهاب غشاهای محافظی است که مغز و نخاع را فرا می‌گیرد و می‌تواند توسط قارچ‌ها، باکتری‌ها، ویروس‌ها، آمیب‌ها یا انگل‌ها ایجاد شود. شش نوع مننژیت با شدت‌های متفاوت وجود دارد و به‌گفته‌ی سازمان جهانی بهداشت، مننژیت باکتریایی از همه نگران‌کننده‌تر است. از هر شش نفری که دچار مننژیت باکتریایی می‌شوند، یک نفر جان خود را از دست می‌دهد و از هر پنج نفر، یک نفر به عوارض شدید آن دچار می‌شود.Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.