شیائومی برای رقابت با هواوی و گوگل سیستم‌عامل اختصاصی می‌سازد + جدید

0 43

شیائومی برای رقابت با هواوی و گوگل سیستم‌عامل اختصاصی می‌سازد + جدید

شیائومی همچنان به ساخت محصولات جدید از گوشی هوشمند گرفته تا تبلت و تلویزیون ادامه می‌دهد. به‌هرحال، برنامه‌های این برند چینی فقط به سخت‌افزار محدود نمی‌شود و آینده‌ی مالی خود را حول نرم‌افزار برنامه‌ریزی کرده است. به‌عنوان مثال، هدف این شرکت از فروش خودروهای برقی کسب سود ۱ درصدی است و درآمد واقعی خود را از ارائه‌ی خدمات نرم‌افزاری همراه خودرو به‌دست خواهد آورد.

براساس اعلام افشاگر معروف، Digital Chat Station، برنامه‌های شیائومی از ارائه‌ی خدمات نرم‌افزاری خودرو برقی فراتر خواهد رفت. طبق گزارش‌های اخیر، غول فناوری چینی در حال توسعه‌ی سیستم‌عامل اختصاصی خود است که با پروژه‌ متن‌باز اندروید (AOSP) سازگاری دارد. این موضوع نشان می‌دهد که سیستم‌عامل جدید شیائومی می‌تواند در دستگاه‌های مختلف ازجمله گوشی‌های هوشمند تبلت و ساعت های هوشمند این شرکت استفاده شود.

چین یکی از بازارهای مهم گوشی هوشمند جهان محسوب می‌شود و دلیل اصلی آن جمعیت زیاد و اقتصاد روبه‌رشد و علاقه‌ی مردمش به فناوری است. به‌هر‌حال، چین تفاوت‌های مهمی با سایر کشورهای جهان دارد. باتوجه‌به مقررات دولتی این کشور، سیستم‌عامل‌ها و فروشگاه‌های برنامه و اپلیکشین‌های موجود در آن فروشگاه‌ها با سایر نقاط جهان تفاوت دارد و درنتیجه، شرکت‌ها رابط‌ کاربری متفاوتی برای نسخه‌ی چینی و جهانی محصولات خود توسعه می‌دهند. اکنون شیائومی در این مسیر گام دیگری برداشته است.

شیائومی، تنها شرکت چینی سازنده‌ی گوشی هوشمند نیست که سیستم‌عامل اختصاصی خود را توسعه می‌دهد. هواوی نیز توسعه‌ی سیستم‌عامل اختصاصی خود موسوم‌ به HarmonyOS را از چند سال قبل آغاز کرده است که عملکرد بسیار موفقی در چین دارد. گفته می‌شود که شیائومی سیستم‌عامل اختصاصی خود را ابتدا در چین ارائه خواهد داد و بدین‌ترتیب، بزرگ‌ترین رقیبش، هواوی، خواهد بود.Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.