شوک به مایکروسافت؛ قاضی آمریکایی بستن قرارداد اکتیویژن را موقتاً ممنوع کرد! + جزئیات کامل

0 142

شوک به مایکروسافت؛ قاضی آمریکایی بستن قرارداد اکتیویژن را موقتاً ممنوع کرد! + جزئیات کامل

دادگاهی فدرال در ایالات متحده قرار منع موقت صادر کرده است تا مایکروسافت فعلاً اجازه‌ی بستن قرارداد ۶۸٫۷ میلیارد دلاری اکتیویژن بلیزارد را نداشته باشد. این حکم نتیجه‌ی درخواست مستقیم کمیسیون تجارت فدرال آمریکا (FTC) است. FTC اواخر سال ۲۰۲۲ در پرونده‌ای دیگر، از مایکروسافت شکایت کرده بود.

به‌نوشته‌ی ورج، دادگاه قصد دارد حدوداً دو هفته‌ی دیگر جلسه‌ی استماع با محوریت همین پرونده برگزار کند. اگر همه‌چیز طبق انتظار FTC پیش برود، مایکروسافت تا زمان تعیین‌ تکلیف پرونده‌ای که اواخر ۲۰۲۲ ثبت شد، اجازه‌ی ثبت قرارداد را نخواهد داشت.

به‌موجب حکم دادگاه، بعید است که مایکروسافت در ماه جاری میلادی بخت بستن قرارداد با اکتیویژن را پیدا کند. فردی به‌نمایندگی از مایکروسافت می‌گوید تسریع روند حقوقی در آمریکا در‌نهایت باعث می‌شود مردم انتخاب‌های بیشتری داشته باشند و رقابت در صنعت بازی افزایش پیدا کند.

مایکروسافت برای بستن قرارداد اکتیویژن با مخالفت کمیسیون فدرال تجارت آمریکا و سازمان رقابت و بازارهای بریتانیا دست‌و‌پنجه نرم می‌کند؛ اما اتحادیه‌ی اروپا و ده‌ها کشور دیگر ازجمله چین به این قرارداد چراغ سبز نشان داده‌اند.

کمیسیون فدرال تجارت نگران است که مایکروسافت با بی‌توجهی به موضع‌گیری بریتانیا قرارداد اکتیویژن را نهایی کند. بر‌اساس مفاد قرارداد، مایکروسافت موظف است قبل از ۱۸ جولای (۲۷ تیر) قرارداد را ببندد، وگرنه ردموندی‌ها موظف‌اند غرامت سه‌میلیارد‌دلاری به اکتیویژن پرداخت کنند. ناگفته نماند که این در حالی است که ضرب‌الأجل قرارداد تمدید نشود.Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.