شهر شناور دوگن؛ ایده بلندپروازانه ژاپنی‌ها برای آینده زندگی شهری + جدید

0 146

شهر شناور دوگن؛ ایده بلندپروازانه ژاپنی‌ها برای آینده زندگی شهری + جدید

شهر دوگن با تمرکز بر خودکفایی، امکاناتی برای کشاورزی شهری دارد که به ساکنان این امکان را می‌دهد تا مواد غذایی مورد نیاز خود را پرورش و وابستگی به منابع خارجی را کاهش دهند.

طراحی‌های شهری شامل تأسیسات تولید مواد غذایی، مدرسه‌ها، بیمارستان‌ها، آزمایشگاه‌های تحقیق و توسعه، استادیوم‌ها، باغ‌های عمودی و پارک‌ها است. شهر شناور ژاپنی‌ها همچنین به گونه‌ای طراحی شده است تا انرژی مورد نیازش را به صورت ترکیبی از منابع تجدیدپذیر، از جمله پنل‌های خورشیدی و توربین‌های بادی تامین کند.

علاوه بر این، دوگن سیستم‌های مدیریت آب پیشرفته‌ای را در خود جای داده است که فاضلاب را تصفیه و بازیافت و از این طریق، تأمین انرژی پایدار را تضمین می‌کند.

در زمینه‌ی حمل و نقل، شهر دوگن دارای شبکه‌ای از وسایل نقلیه‌ی برقی و هواپیماهای بدون سرنشین خودران است که ازدحام جمعیت را به حداقل می‌رسانند و انتشار کربن را کاهش می‌دهند.

چیدمان شهر دارای یک زیرساخت کارآمد از جمله سیستم‌های هوشمند حمل و نقل و شبکه‌های هوشمند برای بهینه‌سازی استفاده از منابع و آسان‌تر شدن ارتباطات است. به نقل از ان‌آرک، هدف این طرح ایجاد یک محیط شهری انعطاف‌پذیر و سازگار است. طراحی ماژولار، امکان گسترش و تنظیم محیط بر اساس نیازهای در حال تحول و رشد جمعیت را فراهم می‌کند.Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.