سگ رباتیک جدید شیائومی پشتک می‌زند و ۳ هزار دلار قیمت دارد [تماشا کنید] + جزئیات کامل

0 7

سگ رباتیک جدید شیائومی پشتک می‌زند و ۳ هزار دلار قیمت دارد [تماشا کنید] + جزئیات کامل

شیائومی اولین‌بار در سال ۲۰۲۱ از سگ رباتیک CyberDog به‌عنوان رقیب سگ رباتیک بوستون داینامیکس موسوم‌به اسپات رونمایی کرد. دومین نسل سایبرداگ شیائومی نیز تابستان سال گذشته معرفی شد که ظاهرش نسبت‌به مدل قبلی کمی بهبود یافته است. برند چینی از رویداد MWC 2024 برای نمایش سگ رباتیک نسل دومش استفاده کرده است.

سایبرداگ ۲ شیائومی به نژاد سگ‌های دوبرمن شباهت دارد. این ربات قابلیت انجام حرکات موزون را دارد که ما را یاد سگ رباتیک اسپات بوستون داینامیکس می‌اندازد. از دیگر ویژگی‌های این ربات می‌توان به امکان تشخیص چهره‌ی کاربر، دنبال کردن او و حتی اسکیت‌سواری اشاره کرد.

طبق ویدیو رسمی شیائومی در یوتیوب، سایبرداگ ۲ به تعداد زیادی حسگر ازجمله LiDAR مجهز شده است تا بتواند محیط اطراف را درست مثل انسان‌ها درک کند و به موانع مختلف در سریع‌ترین زمان ممکن پاسخ دهد.

سگ رباتیک شیائومی همچنین می‌تواند بچرخد و پشتک بزند. علاقه‌مندان می‌توانند این محصول را همین حالا در اروپا با قیمت ۳٬۰۰۰ دلار سفارش دهند.

شیائومی، سایبرداگ را به‌عنوان نوعی ربات خانگی درنظر می‌گیرد و شاید روزی این محصولات وارد خانه‌های بسیاری از مردم شوند.Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.