سرماخوردگی در تابستان و درمان آن + جزئیات کامل

0 31

سرماخوردگی در تابستان و درمان آن + جزئیات کامل

درمان های دارویی و درمان های خانگی سرماخوردگی در تابستان

هیچ دارویی نمی‌تواند ویروس‌هایی را که موجب بیشتر موارد سرماخوردگی در تابستان می‌شوند، از بین ببرد. اگرچه، درمان‌های زیر می‌تواند به کاهش علائم کمک کند:

  • داروهای ضداحتقان؛
  • داروهای ضدسرفه؛
  • مسکن‌ها و تب برهای بدون نسخه مانند استامینوفن و ایبوپروفن؛
  • استفاده از مرطوب‌کننده هوا در هنگام خواب برای کاهش خشکی هوا و کمک به کاهش سرفه؛
  • حمام بخار برای کمک به رفع احتقان.

شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد عسل ممکن است به درمان سرفه کمک کند، درحالی‌که روی ممکن است به کاهش طول مدت سرماخوردگی کمک کند. اگرچه، باید توجه داشته باشید که هرگز به کودک زیر یک سال عسل ندهید.

گاهی اوقات سرماخوردگی می‌تواند موجب عفونت‌های ثانویه شود. برای مثال، برخی کودکان پس از سرماخوردگی دچار عفونت گوش می‌شوند. آنتی‌بیوتیک‌ها می‌توانند این عفونت‌های ثانویه را درمان کنند. اگرچه توجه به این نکته ضروری است که آنتی‌بیوتیک‌ها سرماخوردگی را درمان نمی‌کنند. استفاده از آنتی‌بیوتیک‌ها برای درمان سرماخوردگی می‌تواند اثربخشی این داروها را در طول زمان کاهش دهد و به ایجاد مقاومت آنتی‌بیوتیکی کمک کند.

اگر در تابستان سرما خورده‌اید، درمان آن مانند سرماخوردگی زمستانی است: استراحت، مصرف مایعات فراوان و داروهایی مانند استامینوفن. از آنجا که سرماخوردگی ناشی از عفونت‌های ویروسی است، آنتی‌بیوتیک آن را درمان نمی‌کند. داروهای بدون نسخه و درمان‌های خانگی مؤثری وجود دارد که می‌توانند به کاهش ناراحتی شما کمک کند. این درمان‌ها عفونت را درمان نمی‌کنند، اما می‌توانند به کاهش علائم و ناراحتی کمک کنند.

خواب بهترین درمان برای بیشتر عفونت‌های ویروسی است. وقتی احساس خستگی می‌کنید، سعی کنید حداقل هشت ساعت در شبانه روز استراحت کنید. سایر درمان های خانگی آزمایش‌شده شامل نوشیدن آب فراوان به ویژه در ماه‌های گرم‌تر است تا به بدن خود کمک کنید از عفونت بهبودی پیدا کند.

از رژیم غذایی سرشار از مواد مغذی مانند ویتامین سی برای کمک به تقویت سیستم ایمنی خود استفاده کنید. سوپ مرغ نیز اثر ضدالتهابی دارد و می‌تواند به پاکسازی سریع‌تر مجاری بینی کمک کند. هوای مرطوب نیز می‌تواند به کاهش احتقان و افزایش راحتی شما کمک کند.

اگر دستگاه بخور ندارید، سعی کنید هنگام بیدار شدن از خواب یا قبل از خواب دوش آب گرم بگیرید. همچنین با استفاده از نتی‌پات (وسیله‌ای برای شستشوی بینی با آب نمک) می‌توانید مخاط اضافی را از بینی و سینوس‌ها پاک کنید تا راحت‌تر نفس بکشید.

درحالی‌که تهویه مطبوع می تواند نعمتی واقعی در گرمای تابستان باشد، همچنین می‌تواند محیطی سرد و خشکی را ایجاد کند که ویروس‌ها دوست دارند. گلوی شما نیز ممکن است براثر محیط خشک ناراحت شود. تهویه مطبوع را همیشه در دمای متوسط نگه دارید و برای تسکن گلودرد از قرص گلو استفاده کنید.Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.