سامسونگ به تولید پردازنده کلاس لپ‌تاپ فکر می‌کند + جزئیات کامل

0

[ad_1]

سامسونگ به تولید پردازنده کلاس لپ‌تاپ فکر می‌کند + جزئیات کامل

طبق تازه‌ترین خبرها، انویدیا تصمیم گرفته است کسب‌وکارش را گسترش دهد و برای کامپیوترهای شخصی پردازنده مبتنی‌بر معماری ARM بسازد. تیم سبز در درجه‌ی اول به‌عنوان سازنده‌ی کارت گرافیک برای رایانه‌های شخصی شهرت دارد؛ اما این شرکت اولین CPU مخصوص کامپیوترهای ویندوزی خود را احتمالاً در سال ۲۰۲۵ معرفی خواهد کرد. در همین‌ حال، گزارش‌هایی از منابع کره‌‌ای نشان می‌دهد سامسونگ هم قصد دارد مسیری مشابه انویدیا را درپیش بگیرد.

اوایل سال جاری نیز شایعات مبنی‌بر این موضوع مطرح شد که سامسونگ احتمالاً به‌دنبال ساخت نسخه‌ی دسکتاپ پردازنده‌های اگزینوس است. پس‌ از انتشار گزارش‌های اخیر درباره‌ی انویدیا، رسانه‌های کره‌ای اعلام کردند که سامسونگ این روندها را از نزدیک دنبال می‌کند و باردیگر به‌ فکر ورود به بازار پردازنده‌های کامپیوتر شخصی است.

درحال‌حاضر، سامسونگ تراشه‌های اگزینوس مبتنی‌بر ARM را برای گوشی هوشمند و تبلت تولید می‌کند؛ بنابراین، احتمال ورود این شرکت به جمع سازندگان پردازنده‌های رایانه‌ی شخصی چندان عجیب به‌نظر نمی‌رسد.

درواقع، اولین گزارش‌ها درباره‌ی برنامه‌های سامسونگ برای تولید پردازنده‌های کامپیوتر شخصی به سال ۲۰۲۱ برمی‌گردد؛‌ زمانی‌که در شایعات اشاره شد غول فناوری کره‌‌ای احتمالاً اگزینوس ۲۲۰۰ را برای لپ تاپ ویندوزی تغییر خواهد داد.

اکنون که انویدیا با پردازنده‌های اختصاصی خود قصد دارد وارد بازار رایانه‌های شخصی مبتنی‌بر ARM شوند، سامسونگ نیز تصمیم گرفته است همین‌ کار را انجام دهد. به‌هر‌حال، این نکته را باید در نظر بگیریم که این تراشه‌ها با پردازنده‌ اینتل و AMD مبتنی‌بر X86 رقابت نخواهند کرد. تراشه‌های مبتنی‌بر ARM درواقع برای تأمین قدرت پردازشی کامپیوترهای سبک مثل لپ‌تاپ‌ها طراحی شده‌اند.

درحال‌حاضر، سامسونگ می‌خواهد با اگزینوس ۲۴۰۰ آینده‌ی خود، باردیگر به بازار پردازنده‌های گوشی‌های پرچم‌دار ازجمله سری گلکسی S24 بازگردد.

[ad_2]

Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.