سامسونگ با دو سنسور پیشرفته به استقبال عصر هدست‌های واقعیت ترکیبی می‌رود + جدید

0 17

سامسونگ با دو سنسور پیشرفته به استقبال عصر هدست‌های واقعیت ترکیبی می‌رود + جدید

سنسور ISOCELL Vizion 63D برای اولین بار در صنعت دارای تراشه‌ی مجتمع ISP است تا این نیاز به استفاده از تراشه‌ی جداگانه‌ی ISP در دستگاه‌ها از بین برود. این سنسور درمقایسه‌با مدل‌های قبلی تا ۴۰ درصد کم‌مصرف‌تر است و به لطف تکنیک Backside Scattering Technology، جذب نور بالا و نویز کمی دارد.

سنسور ISOCELL Vizion دو حالت ویژه دارد که بسته به موقعیت، وضوح و برد را بهینه می‌کنند. حالت اول، وضوح را در فواصل کوتاه‌تر در اولویت قرار می‌دهد و حالت دوم، برد را به‌جای وضوح افزایش می‌دهد.

از سوی دیگر، ISOCELL Vizion 931 یک سنسور گلوبال شاتر است که برخلاف سنسورهای رولینگ شاتر که به‌صورت خطی اسکن می‌کنند و می‌توانند باعث تاری حرکت شوند، کل صحنه را به یکباره ثبت می‌کنند.

سنسور دوم سامسونگ وضوح ۶۴۰×۶۴۰ را ارائه می‌دهد و برای کارهایی مانند شناسایی عنبیه‌ی چشم، ردیابی چشم و تشخیص چهره یا ژست‌های حرکتی در هدست‌های XR ایدئال است.

مقاله‌های مرتبط

سنسور ISOCELL Vizion 931 بالاترین بازده کوانتومی طول موج نور مادون قرمز را دارد که منجر به ثبت تصاویر واضح‌تر می‌شود. این سنسور می‌تواند چهار دوربین را با استفاده از یک سیم متصل کند تا طراحی مدار ساده‌تر و فضای کمتری اشغال شود.

هر دو سنسور در حال حاضر توسط شرکت‌های مختلف در حال آزمایش هستند و انتظار می‌رود در هدست‌های واقعیت ترکیبی آینده سامسونگ و سایر دستگاه‌های AR/VR مورد استفاده قرار گیرند.



Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.