سامسونگ از دولت آمریکا ۶ میلیارد دلار بودجه می‌گیرد + جدید

0 7

سامسونگ از دولت آمریکا ۶ میلیارد دلار بودجه می‌گیرد + جدید

سامسونگ که یکی از بزرگ‌‌ترین شرکت‌های تولید‌کننده‌ی تراشه به‌شمار می‌رود، ممکن است برای اجرای برنامه‌های خود در آمریکا، از دولت این کشور حدود ۶ میلیارد دلار کمک مالی دریافت کند.

به‌گزارش رویترز، سامسونگ قصد دارد برای احداث کارخانه‌ی تراشه‌سازی خود در نزدیکی شهر تیلور ایالت تگزاس حدود ۶ میلیارد دلار بودجه از دولت ایالات متحده دریافت کند. در گذشته هزینه‌ی ساخت کارخانه‌ی یادشده ۱۷ میلیارد دلار اعلام شده بود، اما اکنون این عدد به ۲۵ میلیارد دلار افزایش پیدا کرده است.

شرکت سازنده‌ی انواع گوشی سامسونگ در کنار شرکت‌هایی مثل اینتل سعی دارد تا از طریق قانون CHIPS، از ایالات متحده کمک‌ مالی دریافت کند. دولت آمریکا در این زمینه تاکنون عملکرد خوبی نداشته است و در تحویل منابع مالی به شرکت‌ها‌ی مورد بحث بسیار کند عمل کرده.

مقاله‌های مرتبط

علاوه‌بر موارد گفته‌شده، بزرگ‌ترین رقیب سامسونگ یعنی TSMC در آستانه‌ی دریافت بودجه‌ی مالی ۵ میلیارد دلاری از دولت آمریکا است.

دلیل اعطای چنین کمک‌هایی از طرف آمریکا، به تنش‌های این کشور با چین بر‌می‌گردد. آمریکا سعی می‌کند تراشه‌سازان بزرگ را با وعده‌ی اعطای کمک‌های مالی، به ساخت کارخانه در خاک کشورش ترغیب کند.Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.