ساتوشی ناکاموتو، خالق بیت کوین، به چت‌بات هوش مصنوعی تبدیل شد! + جزئیات کامل

0 60

ساتوشی ناکاموتو، خالق بیت کوین، به چت‌بات هوش مصنوعی تبدیل شد! + جزئیات کامل

ساتوشی ناکاموتو در ۱۲ سال اخیر به شخصیتی ناشناس تبدیل شده است، اما دو نفر از فعالان حوزه‌ی هوش مصنوعی در تلاشند ازطریق چت‌باتی هیجان‌انگیز، او را احیا کنند. این چت‌بات که Talk2Satoshi نام دارد، سؤالاتی را درباره‌ی بیت کوین و اقتصاد پاسخ می‌دهد.

Talk2Satoshi اساسا نسخه‌ای از ChatGPT است که با داده‌های بسیار محدودی نظیر ایمیل‌ها و پست‌های ناکاموتو در انجمن‌های آنلاین تعلیم داده شده است. این چت‌بات از منابع دیگری نظیر کتاب The Bitcoin Standard و کتاب The Price of Tomorrow و کتاب The Great Reset استفاده می‌کند.

چت‌بات موردبحث به‌طور معمول در پاسخ‌هایش از آینده‌ی نامعلوم ارزهای فیات می‌گوید و نسبت‌به بیت کوین خوش‌بینی نشان می‌دهد. البته بسته به نوع سؤالی که مطرح می‌کنید، Talk2Satoshi ممکن است پاسخی متناقض ارائه دهد.

برای نمونه وقتی سؤال «آینده‌ی بیت کوین چگونه است؟» به دو شیوه‌ی مختلف از Talk2Satoshi پرسیده شد، این چت‌بات یک بار گفت بیت کوین آینده‌ی امیدوارکننده‌ای دارد و بار دیگر آینده‌ی این رمزارز را نامطمئن خطاب کرد.

بر اساس گزارش کوین‌تلگراف، چت‌بات Talk2Satoshi بر پایه‌ی جدیدترین تحولات حوزه‌ی بیت کوین نظیر پروتکل Ordinals یا توکن‌های BRC-20 تعلیم داده نشده است و وقتی درباره‌ی این موضوعات سؤال بپرسید، Talk2Satoshi می‌گوید که دیدگاه خاصی ندارد.

خالق Talk2Satoshi می‌گوید هدف اصلی‌اش اثبات این موضوع است که ابزارهای هوش مصنوعی می‌توانند در حوزه‌ی آموزش نیز به کار بیایند. این چت‌بات درباره‌ی نحوه‌ی کارکرد بیت کوین و استخراج این رمزارز توضیحات قابل‌قبولی ارائه می‌دهد.

ساتوشی ناکاموتو هویت نامعلومی دارد و Talk2Satoshi نیز قصد دارد همین رویه را ادامه دهد. وقتی از Talk2Satoshi درباره‌ی نام واقعی‌اش سؤال کنید با چنین پاسخی مواجه می‌شوید: «اسم واقعی من مهم نیست. موضوع مهم، غیرمتمرکزسازی قدرتی است که بیت کوین آن را نمایندگی می‌کند. همچنین پتانسیل بیت کوین برای متحول‌سازی سیستم‌های مالی اهمیت دارد.»Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.