رویترز: ایلان ماسک «شبکه‌ای از صدها ماهواره جاسوسی»‌ برای دولت آمریکا می‌سازد + جزئیات کامل

0 9

رویترز: ایلان ماسک «شبکه‌ای از صدها ماهواره جاسوسی»‌ برای دولت آمریکا می‌سازد + جزئیات کامل

رویترز فعلا نگفته است که شبکه‌ی ماهواره‌های جاسوسی اسپیس‌ایکس در چه زمانی عملیاتی می‌شود و همچنین نمی‌دانیم که چه شرکت‌های دیگری در این ماجرا دخیل هستند.

ظاهرا دیتابیسی دولتی در آمریکا که به اجرام فضایی ارتباط دارد، ماهواره‌هایی از اسپیس‌ایکس را که توسط این شرکت و دولت تأیید نشده‌اند فهرست کرده است. منابع آگاه تأیید کرده‌اند که آن ماهواره‌ها نمونه‌ی آزمایشی استارشیلد هستند.

اسپیس‌ایکس در وب‌سایت رسمی استارشیلد گفته است این سرویس «شبکه‌ای از ماهواره‌های امن متمرکز بر دولت» است. ایلان ماسک مدتی پیش گفته بود استارشیلد تحت مالکیت دولت آمریکا قرار می‌گیرد و توسط نیروی فضایی ایالات متحده کنترل خواهد شد.

مقاله‌های مرتبط

بر اساس ادعای رویترز، اگر پروژه‌ی NRO موفقیت‌آمیز باشد، می‌تواند توانایی دولت و ارتش ایالات متحده برای شناسایی سریع اهدافش را در هر نقطه از جهان به شکل قابل توجهی افزایش دهد.

سخن‌گوی NRO به یافته‌های رویترز واکنش مستقیم نشان نداد، اما به این خبرگزاری گفت: «ما در تلاش برای توسعه‌ی توانمندترین، متنوع‌ترین و مقاوم‌ترین سیستم اطلاعاتی، نظارتی و شناسایی فضایی هستیم که جهان تاکنون به خود دیده است.»Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.