روش های تشخیص مدل و مشخصات دقیق لپ تاپ + جدید

0 59

روش های تشخیص مدل و مشخصات دقیق لپ تاپ + جدید

مرحله‌ی اول: کلید ویندوز روی کیبورد را فشار دهید تا منو استارت باز شود و در نوار جست‌وجوی آن Windows PowerShell را تایپ کنید.

مرحله‌ی دوم: برنامه‌ی Windows PoerShell را با کلیک‌راست روی آن و انتخاب گزینه‌ی Run as Administrator اجرا کنید.

مرحله‌ی سوم: در پنجره‌ی بازشده‌ی ویندوز پاورشل، عبارت زیر را وارد کنید و سپس کلید Enter را فشار دهید. بدین‌ترتیب، شماره مدل دقیق لپ‌تاپ به‌نمایش درمی‌آید.

۳. تشخیص مدل لپ‌تاپ با System Information

روش دیگر برای تشخیص مل لپ‌تاپ در ویندوز استفاده از System Information است که می‌توانید طبق مراحل زیر پیش بروید:

مرحله‌ی اول: کلید ویندوز روی کیبورد را فشار دهید و در نوار جست‌وجوی منو استارت اسم System Information را جست‌وجو و اجرا کنید.

مرحله‌ی دوم: در پنجره‌ی باز‌شده‌ی System Information روی زبانه‌ی System Summary بزنید؛ البته ممکن است به‌صورت پیش‌فرض روی آن زبانه باز شود.

مرحله‌ی سوم: در قسمت سمت چپ، می‌توانید در ردیف System Model شماره‌مدل لپ‌تاپ خود را مشاهده کنید.

تشخیص مدل لپ‌تاپ ازطریق بایوس

امکان تشخیص مدل لپ‌تاپ ازطریق دسترسی به بایوس نیز وجود دارد. برای این منظور، بدین‌ترتیب عمل کنید: ابتدا سیستم خود را ری‌استارت کنید و فرایند ورود به بایوس را انجام دهید تا وارد بایوس شوید. سپس در بخش System Information مدل لپ‌تاپ را پیدا کنید.

تشخیص مدل و مشخصات لپ‌تاپ با برنامه‌های ثالث

برنامه‌های مختلفی برای تشخیص مدل دقیق لپ‌تاپ وجود دارد که برای مثال، می‌توان به Free PC Audit اشاره کرد. این نرم‌افزار بلافاصله پس از نصب و راه‌اندازی سیستم را اسکن می‌کند و اطلاعات دقیق سیستم را در گزارشی کامل نمایش می‌دهد.Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.