روش‌های رفع مشکل حذف شدن صفر در اکسل + جدید

0 34

روش‌های رفع مشکل حذف شدن صفر در اکسل + جدید

در‌صورتی‌که داده‌های آماده‌ای دریافت کرده‌اید که صفر در آغاز اعداد دارند، با انجام روند به‌صورت برعکس می‌توانید برای حذف صفر شماره موبایل در اکسل اقدام کنید.

به‌عبارت‌دیگر، باید آموزش افزودن صفر در اکسل را برعکس طی کنید و فرمت سلول‌ها را از Text به Number تغییر دهید تا صفرهای ابتدای اعداد نمایش داده نشوند.

حل مشکل حذف چند کاراکتر در اکسل آفیس

اکنون فرض می‌کنیم داده‌هایی در‌اختیار دارید که در ابتدای اعداد هر سلول چندین صفر وجود دارد. مجدداً یکی از روش‌های آسان تغییر فرمت سلول‌ها به Number خواهد بود؛ اما در روش دیگر که با نرم‌افزارهای ثالث انجام می‌شود، برنامه‌ی Kutools را می‌توانید نصب کنید که بعد از نصب زبانه‌ای جدید به اکسل مایکروسافت اضافه می‌شود و ابزارهای متفاوتی دراختیار شما قرار می‌دهد.

یکی از ابزارهای مهم‌ Kutools در اکسل امکان حذف چند کاراکتر در اکسل است که طبق آدرس زیر می‌توانید به آن دسترسی داشته باشید. در همان بخش گزینه‌های حذف صفرهای آغازی اعداد و حذف فاصله و چند قابلیت دیگر ارائه می‌شود.

برای مثال، اگر می‌خواهید داده‌هایتان را مرتب‌سازی کنید و از اول آن‌ها ۳ صفر کم کنید، برای حذف ۳ صفر در اکسل در همین سربرگ Kutools و در قسمت Text باید گزینه‌ی Remove by Position را انتخاب کنید و سپس تعداد ارقامی که می‌خواهید در هر سلول حذف شود، در پنجره بازشده وارد کنید.

اکنون، موقعیت ارقام را بین چپ یا راست عدد با انتخاب گزینه‌ی From left یا From right مشخص کنید و در نهایت روی دکمه‌ی Apply و سپس روی OK بزنید تا فرایند تکمیل شود.

جمع‌بندی

روش‌های مختلفی برای رفع مشکل نمایش‌داده‌نشدن صفر در اکسل وجود دارد که با‌توجه‌به نوع نیاز کاربر و سلیقه‌ی افراد می‌تواند نتیجه یکسانی به‌همراه داشته باشد. بنابراین، باید بدانید که می‌خواهید اعداد در قالب رشته‌ی متنی ذخیره شوند یا ماهیت عددی آن‌ها برای انجام محاسبات باید حفظ شود.Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.