رقابت بر سر هوش مصنوعی؛ آیفون ۱۶ مچ گلکسی S24 را می‌خواباند؟ + جزئیات کامل

0 23

رقابت بر سر هوش مصنوعی؛ آیفون ۱۶ مچ گلکسی S24 را می‌خواباند؟ + جزئیات کامل

به‌گزارش فایننشال تایمز، اپل بی‌سر‌و‌صدا در حال تصاحب شرکت‌های مرتبط به هوش مصنوعی و استخدام کارکنان جدید است تا فناوری پرهیاهوی این روزها را وارد گوشی آیفون‌ کند. یکی از مزایای مهم هوش مصنوعی اپل، پردازش بر بستر دستگاه خواهد بود.

اپل به‌طور ویژه روی پردازش محلی متمرکز شده است و قصد دارد وابستگی هوش مصنوعی به سرورهای ابری را از بین ببرد. این در حالی است که سرویس‌هایی مثل ChatGPT به پردازش ابری وابسته هستند.

اپل برای دستیابی به هدفش مشکلاتی مانند بهینه‌سازی LLM در عین کاهش اندازه و اتکای بیشتر به سخت‌افزار موبایل با کارایی بالا و تولید تراشه‌های سریع‌تر را در‌مقابل خود می‌بیند. گفته شده است که اپل در حال برنامه‌ریزی برای ارتقای چشمگیر میکروفون آیفون ۱۶ برای بهبود عملکرد سیری جدید با هوش مصنوعی است.

غول کوپرتینویی چندین استارتاپ مرتبط به هوش مصنوعی را ازآنِ خود کرده است. آخرین استارتاپی که اپل خرید، WaveOne است که سرویس فشرده‌سازی ویدئویی مبتنی‌بر هوش مصنوعی را ارائه می‌دهد.

تقریباً نیمی از فراخوان‌های شغلی هوش مصنوعی اپل شامل عبارت «یادگیری عمیق» است که به الگوریتم‌های استفاده‌شده برای تقویت هوش مصنوعی مولد مربوط می‌شود. گزارش‌ها می‌گویند که اپل از اوایل سال ۲۰۲۳ در حال آزمایش مدل زبانی بزرگ (LLM) اختصاصی Ajax بوده است.

ماه پیش، دانشمندان اپل اعلام کردند که با ابداع تکنیکی خلاقانه در استفاده از حافظه‌ی فلش، پیشرفتی مهم در توسعه‌ی مدل‌های زبانی بزرگ (LLM) روی آیفون‌ها و سایر دستگاه‌های اپل با حافظه‌ی محدود تجربه کرده‌اند.

احتمالاً اپل می‌خواهد مجموعه‌ای از ابزارهای مبتنی‌بر هوش مصنوعی را در کنفرانس جهانی توسعه‌دهندگان (WWDC) در ماه ژوئن (خرداد و تیر)، زمانی‌که iOS 18 معرفی می‌شود، رونمایی کند.Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.