راه‌ رفتن روی سیارک چگونه است؟ + جدید

0 87

راه‌ رفتن روی سیارک چگونه است؟ + جدید

نائومی در توضیح می‌گوید: «بااین‌حال هنگام پرواز باید از تماس با سنگ‌های سطحی اجتناب کنید؛ زیرا از آنجا که آن‌ها هرگز به‌وسیله‌ی آب یا باد صاف نشده‌اند، احتمالاً بسیار تیز هستند و می‌توانند لباس فضایی را پاره کنند. علاوه‌بر این چالش، وزن افراد بسته به مکان ایستادن روی سطح سیارک، دراثر نیروهای کشندی ناشی از دیدیموس، سیارک مادر درحدود ۱۰ تا ۲۰ درصد تغییر می‌کند.

اکتشاف در فضا احتمالاً به اندازه‌ی کافی مبهوت‌کننده است؛ اما فضانوردان باید با تأثیرات سرگیجه‌آور آسمان بالای سرشان که به‌طور دائم جابه‌جا می‌شود، مقابله کنند. این مسئله می‌تواند به‌ویژه هنگام کاوش دیمورفوس پس از رویداد برخوردی دارت مهم باشد. به‌گفته‌ی پاتریک، به احتمال زیاد دیمورفوس قبل از برخورد با دارت در وضعیت قفل کشندی با سیارک والد خود به‌سر می‌برد؛ اما اکنون احتمالاً حین گردش در مدار خود به دور دیدیموس، یا سریع‌تر می‌چرخد یا نوسان می‌کند.

پژوهشگران در آینده‌ی نزدیک با مأموریت تکمیلی دارت به نام هرا از آژانس فضایی اروپا، دوباره به سراغ دیمورفوس خواهند رفت. فضاپیمای هرا که قرار است در اکتبر ۲۰۲۴ پرتاب شود، دو کیوب‌ست کوچک به اندازه‌ی جعبه کفش به‌نام‌های یوونتاس و میلانی را برای فرود روی دیمورفوس و انجام مشاهدات بیشتر از این مینی‌قمر ارسال خواهد کرد.

وقتی کیوب‌ست‌ها فرود بیایند، یوونتاس از گرانش‌سنج استفاده می‌کند تا مطمئن شود که بدون توجه به جهت خود می‌تواند به فعالیت ادامه دهد. درهمین‌حال، میلانی از شتاب‌سنج برای ثبت نیروی پرش خود هنگام فرود روی سطح استفاده می‌کند. این داده‌ها سپس به هرا فرستاده می‌شوند و ممکن است روزی برای کاوش بسیار دقیق سیارک‌ها به دست انسان کاربردی باشند.Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.