دولت بایدن کارخانه‌های تراشه‌سازی را به درون خاک آمریکا می‌کشاند + جدید

0 14

دولت بایدن کارخانه‌های تراشه‌سازی را به درون خاک آمریکا می‌کشاند + جدید

دولت جو بایدن برای احیای صنعت نیمه‌هادی آمریکا، مبلغ ۱۶۲ میلیون دلار را به‌عنوان دومین سرمایه‌گذاری در بخش توسعه‌ی تولیدات داخلی تراشه‌ها انجام داده است. طبق اعلام وزارت بازرگانی ایالات متحده، ۹۰ میلیون دلار به کارخانه‌ای در ایالت کلرادو و ۷۲ میلیون دلار به کارخانه‌ای در ایالت اورگن اختصاص پیدا می‌کند.

این سرمایه‌گذاری‌ها به شرکت‌های تراشه‌ساز امکان می‌دهد تا تولیدات خود را سه برابر کنند و وابستگی خود به کارخانه‌های خارجی را کاهش دهند.

به گزارش CNBC، بخش قابل توجهی از این پول صرف تولید میکروکنترلر‌ها می‌شود که در صنایع نظامی، خودرو، لوازم خانگی و تجهیزات پزشکی کاربرد دارند. مقامات دولتی گفته‌اند که انتظار دارند این سرمایه‌گذاری‌ها در ۱۰ سال آینده ۷۰۰ شغل ایجاد کنند.

لايل برینارد، مدیر شورای اقتصاد ملی کاخ سفید، می‌گوید: «نیمه‌رساناها نقشی کلیدی و حیاتی در اقتصاد ما ایفا می‌کنند و تولید تراشه‌های مصرفی در داخل آمریکا باعث کاهش مشکلات زنجیره‌ی تأمین و در نتیجه کاهش قیمت خودرو، قیمت ماشین‌ لباسشویی و سایر کالاها می‌شود.»

در ماه آگوست ۲۰۲۲ (مرداد و شهریور ۱۴۰۱)، بایدن قانون «اقدام ملی تراشه‌ها» را امضا کرد که بیش از ۵۲ میلیارد دلار برای تحقیق و تولید نیمه‌رساناها در ایالات متحده فراهم می‌کند.

در ماه دسامبر (شهریور و مهر)، وزارت بازرگانی اعطای اولین سرمایه‌گذاری را اعلام کرد و گفت که ۳۵ میلیون دلار به شرکت BAE Systems برای احداث کارخانه‌ی ساخت تراشه‌هایی برای هواپیماهای نظامی از جمله جت‌های F-15 و F-35 پرداخت کرده است.Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.