دوربین آیفون ۱۶ پرو حرفه‌ای‌تر می‌شود؛ رقابت داغ با گلکسی S24 اولترا + جدید

0 18

دوربین آیفون ۱۶ پرو حرفه‌ای‌تر می‌شود؛ رقابت داغ با گلکسی S24 اولترا + جدید

افشاگری در شبکه‌ی اجتماعی ویبو می‌گوید که اپل قصد دارد سال آینده آیفون ۱۶ پرو را به‌عنوان نخستین آیفون‌ بهره‌مند از دو حسگر ۴۸ مگاپیکسلی به بازار عرضه کند تا دوربین تله‌فوتو، تنها حسگر ۱۲ مگاپیکسلی باقی‌مانده در این گوشی‌ باشد.

ارتقای دوربین فوق عریض آیفون به ۴۸ مگاپیکسل به آن اجازه می‌دهد تا نور بیشتری دریافت کند. این تغییر ثبت عکس‌های بهتر هنگام عکاسی در حالت ۰٫۵ برابری به‌ویژه در محیط‌های کم‌نور را به‌همراه خواهد داشت.

گوشی‌های آیفون ۱۴ پرو و آیفون ۱۵ و آیفون ۱۵ پرو در‌حال‌حاضر دوربین اصلی ۴۸ مگاپیکسلی دارند که برای بهبود تصویربرداری در نور کم، از فناوری ترکیب پیکسل‌ها (ادغام داده‌های ۴ پیکسل مجاور) استفاده می‌کند. انتظار می‌رود در آیفون ۱۶ پرو و آیفون ۱۶ پرو مکس این فناوری به دوربین فوق عریض نیز برسد که درحال‌حاضر حسگری ۱۲ مگاپیکسلی دارد.

حسگر جدید ۴۸ مگاپیکسلی به کاربران آیفون ۱۶ پرو کمک می‌کند تا تصاویری با فرمت ProRAW را با دوربین فوق عریض ثبت کنند. این عکس‌ها برای انعطاف‌پذیری بیشتر در ویرایش، جزئیات بیشتری را در فایل تصویر حفظ می‌کنند و می‌توان آن‌ها را در اندازه‌های بزرگ چاپ کرد.

شایعه‌ی جدید پیش‌بینی جف پو را درباره‌ی تغییرات دوربین و پشتیبانی آیفون ۱۶ پرو از وای‌فای ۷ تأیید می‌کند. انتظار می‌رود اپل در سال ۲۰۲۵ با افزودن دوربین تله‌فوتو ۴۸ مگاپیکسلی به آیفون ۱۷ پرو، هر سه دوربین گوشی پرچم‌دار خود را به حسگر‌هایی با وضوح یکسان مجهز کند.

منبع این خبر سابقه‌ی نسبتاً درخشانی در افشای اطلاعات دقیق درباره‌ی برنامه‌های اپل دارد و نخستین منبعی بود که عرضه‌ی آیفون ۱۴ با رنگ زرد، قابلیت ضبط ویدئو مکانمند (سه‌بعدی) در آیفون ۱۵ پرو و جزئیات به‌روزرسانی سخت‌افزاری اپل واچ سری ۹ را فاش کرد. این منبع هنوز اطلاعاتی از قیمت گوشی آیفون بعدی اپل فاش نکرده است.Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.