دلایل سرو صدای ماشین ظرفشویی چیست؟ + جدید

0

[ad_1]

دلایل سرو صدای ماشین ظرفشویی چیست؟ + جدید

علت سروصدای ماشین ظرفشویی چیست؟

اکنون که با قطعات مختلف سازنده ماشین ظرفشویی آشنا شده‌ایم، بهتر می‌توانیم انواع خرابی‌های رایج ماشین ظرفشویی را تشخیص دهیم و مشکل آن‌ را برطرف کنیم. در ادامه با علل مختلف سروصدای ماشین ظرفشویی آشنا خواهیم شد.

خرابی موتور ماشین ظرفشویی

مهم‌ترین و ناخوشایندترین علت صدای ماشین ظرفشویی، بروز ایراد در کارکرد صحیح موتور آن است. موتور ماشین ظرفشویی به‌عنوان قلب تپنده و گران‌قیمت‌ترین عضو آن، اگر به‌صورت صحیح کار نکند، منجر به ایجاد لرزش و ارتعاش‌های اضافی در بدنه ماشین ظرفشویی خواهد شد.

خرابی پمپ تخلیه یا پمپ شست‌وشو

اصلی‌ترین علتی که منجربه بالا رفتن سروصدای ماشین ظرفشویی می‌شود، خرابی پمپ تخلیه است. این قطعه در اثر استهلاک، فرسوده‌ شدن یا گیر کردن جسم خارجی سخت در پوسته‌ی آن، به‌مشکل برمی‌خورد و باعث می‌شود ماشین ظرفشویی در حین کار کردن، صداهای غیرعادی و زیادی از خود تولید کند.

اگر ماشین ظرفشویی حین کار سوت می‌کشد، به‌احتمال زیاد مشکل از پمپ تخلیه آن است. اگر پمپ تخلیه به مشکل برخورده باشد، باید تعویض شود، چرا که این قطعه قابل تعمیر نیست.

جای نامناسب ماشین ظرفشویی

اگر ماشین ظرفشویی به‌درستی و در جای مناسب و همواری نصب نشده باشد، در هنگام کار کردن، صداهای غیرعادی و به‌مراتب بیشتری تولید خواهد کرد. برای نصب صحیح و قراردادن ماشین ظرفشویی در جای مناسب، از دفترچه راهنما یا نمایندگی ماشین ظرفشویی خود کمک بگیرید.

خرابی یاتاقان

یاتاقان در داخل بازوی شست‌وشو و بازوی اسپری قرارمی‌گیرد و از جنس پلاستیک است. اگر یاتاقان‌ها شل یا ساییده شده باشند، صدای اضافی تولید خواهند کرد. با چرخاندن بازوی آب‌پاش می‌توانید منبع صدا را پیدا کنید.

جت پمپ نام قطعه‌ای است که از یک سیم‌پیچ به‌همراه روتور، پروانه آبفشان، بوش و کاسه‌نمد تشکیل می‌شود. هرکدام از این قطعات که به‌ مشکل بربخورند، منجر به تولید سروصدای ماشین ظرفشویی می‌شوند. خرابی جت پمپ معمولاً در قالب شکستن پروانه آبفشان یا خرابی روتور ظاهر می‌شود. در چنین شرایطی، روتور معیوب و پروانه آبفشان شکسته باید تعویض شوند.

[ad_2]

Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.