دستاوردی بزرگ برای تراشه‌ساز تایوانی؛‌ مدیاتک گرافیک انویدیا را به پردازنده‌هایش اضافه می‌کند + جزئیات کامل

0 65

دستاوردی بزرگ برای تراشه‌ساز تایوانی؛‌ مدیاتک گرافیک انویدیا را به پردازنده‌هایش اضافه می‌کند + جزئیات کامل

مشارکت مدیاتک و انویدیا در کنفرانس مطبوعاتی در کامپیوتکس اعلام شد. ریک تسای، مدیرعامل مدیاتک و جنسن هواهنگ، بنیان‌گذار و مدیرعامل انویدیا، در این رویداد حضور داشتند. براساس اعلام هوانگ، همکاری تیم سبز با مدیاتک تجربیات جدیدی در رده‌های مختلف خودروهای هوشمند ارائه خواهد داد که نشان می‌دهد تراشه‌های جدید این دو شرکت در خودروهای مقرون‌به‌صرفه و لوکس استفاده خواهد شد.

نام دقیق یا مشخصات تراشه‌ی حاصل همکاری مدیاتک و انویدیا هنوز مشخص نیست؛ اما اطلاعات نشان می‌دهند این سیستم-روی-چیپ بخشی از واحد Dimensity Auto مدیاتک خواهد بود. انتظار می‌رود سیستم‌عاملی که سرگرمی‌های مختلف روی آن اجرا می‌شود، برای این تراشه تغییر کند. سیستم‌عامل جدید انویدیا درایو با این سیستم‌ها ادغام خواهد شد و از فناوری‌های نرم‌افزاری CUDA و درایو IX و TensorRT نیز بهره خواهد برد.

به‌نوشته‌ی WccfTech، غیراز بهبود سطح تجربه و راحتی داخل کابین، عملکردهای ایمنی خودرو نیز در تراشه‌ی جدید مدیاتک و انویدیا ارتقا خواهد یافت. این همکاری تعداد گزینه‌های سرگرمی‌های دردسترس خودروسازان را افزایش می‌دهد و آن‌ها می‌توانند از پلتفرم انویدیا درایو در محصولات خود بهره ببرند.

Dimensity Auto مدیاتک حاصل اشتراک‌گذاری تخصص تراشه‌های اندرویدی Dimensity است و ویژگی‌های جدیدی مثل Cockpit، پشتیبانی از چند نمایشگر هوشمند، دوربین و پردازش‌ صدا را ارائه می‌دهد. همکاری انویدیا و مدیاتک یعنی توسعه‌ی تراشه‌ی پیشرفته‌تر گوشی‌های هوشمند با طراحی جدید پردازنده‌‌های گرافیکی امکان‌پذیر است.

Dimensity Auto مدیاتک با به‌اشتراک‌گذاشتن تخصص از چیپست‌های Dimensity خود که در دستگاه‌های اندرویدی اجرا می‌شوند، منشعب شده و ویژگی‌های جدیدی مانند Cockpit، پشتیبانی از چند نمایشگر هوشمند، دوربین‌های با برد دینامیکی کم‌نظیر و پردازش صدا را معرفی کرده است.Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.