در آینده می‌توانید بازی‌های گیم‌پس را در سرویس ابری GeForce Now بازی کنید + جزئیات کامل

0 70

در آینده می‌توانید بازی‌های گیم‌پس را در سرویس ابری GeForce Now بازی کنید + جزئیات کامل

مایکروسافت می‌‌خواهد امکان استفاده از بازی‌های سرویس PC Game Pass را در پلتفرم ابری GeForce Now انویدیا فراهم کند. سارا باند، یکی از مدیران ایکس‌باکس در کنفرانسی رسانه‌ای در روز یکشنبه اعلام کرد: «از این پس تمامی بازی‌های کامپیوتری سرویس PC Game Pass در پلتفرم ابری GeForce Now انویدیا قابل بازی کردن خواهد بود.»

جو اسکربلز، سردبیر بخش خبری ایکس‌باکس در ادامه اضافه کرد: «با استفاده از این قابلیت می‌توان بازی‌های سرویس PC Game Pass را در کامپیوتر‌های با سخت‌افزار ضعیف، کامپیوتر‌هایی که از مک استفاده می‌کنند، کروم بوک‌ها، گوشی‌های هوشمند، تلویزیون‌ها و هر دستگاه دیگری که از سرویس GeForce Now انویدیا پشتیبانی می‌کند، بازی کرد. این قابلیت به تدریج طی چند ماه آینده برای تمامی بازی‌های سرویس Pc Game Pass فراهم خواهد شد.»

در هر صورت این قابلیت مزیتی بزرگ برای سرویس‌های بازی ابری محسوب می‌شود تا بتوانند از مشترکین سرویس‌هایی نظیر PC Game Pass بهره‌مند شوند؛ همچنین این قابلیت به مشترکین سرویس گیم‌پس امکان بهره‌مندی از سرویس بازی‌ ابری انویدیا به همراه استفاده از پردازنده‌ گرافیکی RTX4080 را می‌دهد. در آزمایش‌های انجام شده سرویس ابری انویدیا با استفاده از کارت گرافیک RTX 4080 نسبت به سرویس بازی ابری مایکروسافت (Xbox Cloud Gaming) عملکرد و پینگ بسیار بهتری ارائه داده است.

بر اساس گزارش ورج، توافق بین مایکروسافت و انویدیا احتمالا باعث می‌شود تا پشتیبانی مایکروسافت از سرویس GeForce Now در فروشگاهش، فراتر از خرید اشتراک این سرویس توسط کاربران باشد و شامل اشتراک کاربران در سرویس PC Game Pass نیز شود؛ پیش از این انویدیا اعلام کرده بود که تا چند ماه آینده امکان پشتیبانی از سرویس GeForce Now در فروشگاه مایکروسافت فراهم خواهد شد، بنابراین با توجه به خبرها، احتمالا در آینده نزدیک شاهد پشتیبانی سرویس GeForce Now از بازی‌های سرویس PC Game Pass باشیم.

این توافق‌ بخشی از همکاری تازه بین مایکروسافت و انویدیا است که امکان استفاده از بازی‌های کامپیوتر و ایکس‌باکس را در سرویس ابری GeForce Now فراهم می‌کند.

مایکروسافت در اوایل سال جاری قراردادی ۱۰ ساله‌ای با انویدیا منعقد کرد تا مجوز ارائه بازی‌های کامپیوتر و ایکس‌باکس را به پلتفرم ابری GeForce Now انویدیا بدهد. این قرارداد به عنوان بخشی از تلاش گسترده‌تر مایکروسافت برای راضی کردن قانون‌گذاران در مورد قرارداد پیشنهادی اکتیویژن بلیزارد نیز بوده است.

به‌رغم قراردادهای ۱۰ ساله مایکروسافت با شرکت‌های فعال در زمینه بازی‌های ابری، قانون‌گذاران بریتانیا اقدام به مسدودسازی این معامله به دلیل برخی نگرانی‌ها در زمینه انحصار و جلوگیری از رقابت آزاد کرده‌اند. اکنون قرار است مایکروسافت اشتراک گیم‌پس خود را در یک سرویس بازی ابری رقیب ارائه ‌کند تا شاید در اقدامی غافلگیر کننده، این کار به رضایت قانون‌گذاران و رفع نگرانی آن‌ها درباره نقض رقابت آزاد در مورد خرید پیشنهادی اکتیویژن بلیزارد بینجامد.Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.