دردناک ترین چیز در دنیا چیست؟ + جدید

0 17

دردناک ترین چیز در دنیا چیست؟ + جدید

دردهای زیادی در زندگی وجود دارد، اما همه دردها یکسان نیستند. با اینکه طبق تعریف، درد تجربه‌ای ذهنی است، حقایقی درباره‌ی درد وجود دارد که تقریبا همه ما به‌عنوان واقعیت آن‌ها را قبول داریم. مثلا درد ناشی از فرورفتن سنجاق در پوست ما از درد ناشی از شکستن استخوان ترقوه کمتر است و پا گذاشتن روی مهره‌های لگو در نیمه‌های شب دردناک‌تر از انجام این کار در طول روز است.

اما دردناک‌ترین تجربه در جهان چیست؟ پاسخ این سوال دشوارتر از چیزی است که به‌نظر می‌رسد. افرادی هستند که زایمان را هم خیلی دردناک نمی‌دانند. با زومیت همراه باشید تا با دردناک‌ترین بیماری‌های جسمی، نیش حشرات و دردناک‌ترین تجربیات بدنی آشنا شوید.

دردناک ترین بیماری‌ها

درد گرچه ناراحت‌کننده است، بیهوده نیست. بدن به کمک درد به ما می‌گوید مشکلی وجود دارد، اما گاهی در این روند اختلال ایجاد می‌شود. به‌عنوان مثال، سندرم درد ناحیه‌ای پیچیده (CRPS) را درنظر بگیرید. این بیماری معمولا با درد ضربان‌دار و سوزشی مداوم مشخص می‌شود، اما دلیل خاصی ندارد؛ گاهی پس از اینکه بدن دچار نوعی آسیب مانند جراحی یا حمله قلبی می‌شود، رخ می‌دهد، اما گاهی نیز ممکن است پس از اتفاقی ناچیز و گاهی اوقات بدون دلیل خاصی رخ دهد.

درد همراه با سندرم درد ناحیه‌ای پیچیده، بدتر از درد قطع انگشت پا بدون بیهوشی است

حتی زمانی که سندرم درد ناحیه‌ای پیچیده ناشی از آسیب باشد، دردی که ایجاد می‌کند، کاملا نامتناسب است. این وضعیت می‌تواند موجب حساسیت به درد، تورم و تغییر رنگ ناحیه آسیب‌دیده و حتی تغییر ساختار ناخن و مو شود. افراد مبتلا به سندرم مذکور ممکن است اسپاسم، رعشه و تحلیل عضلانی را تجربه کنند و حتی پوشیدن جوراب هم برای آن‌ها دردناک می‌شود.

روث جورج، نماینده بریتانیایی در یکی از مناظره‌های پارلمانی در سال ۲۰۱۸ درمورد این بیماری گفت: «سندرم درد ناحیه‌ای پیچیده یکی از دردناک‌ترین بیماری‌های شناخته‌شده است که در مقیاس درد مک‌گیل نمره ۴۲ از ۵۰ را می‌گیرد. این درد بدتر از درد قطع انگشت پا بدون بیهوشی است. این سندرم دردی کوتاه‌مدت نیست که به مرور زمان بهبود پیدا کند، بلکه درد طولانی و احتمالا مادام‌العمر خواهد بود.»

برای تصور شدت درد همراه با سندرم درد ناحیه‌ای پیچیده، این موضوع را درنظر بگیرید که به «بیماری خودکشی» معروف است. سندرم درد ناحیه‌ای پیچیده شما را نمی‌کشد، اما بسیار طاقت‌فرسا است. تصور شرایطی بدتر از وضعیتی که ۵۰ درصد بیماران مبتلا به آن افکار خودکشی دارند، سخت است، اما طبق گزارش سرویس سلامت ملی بریتانیا موارد مشابهی وجود دارد.

سرویس سلامت ملی بریتانیا فهرستی از ۲۰ مورد دردناک ترین بیماری‌ها را در سال ۲۰۱۸ منتشر کرد و سندرم درد ناحیه‌ای پیچیده را در کنار موارد کلاسیکی مانند شکستن استخوان و میگرن و همچنین شرایط خاص‌تری مانند نورالژی عصب سه‌قلو قرار داد. نورالژی عصب سه‌قلو درد ناگهانی و شدید صورت است که می‌تواند براثر اتفاق ناچیزی مانند وزش باد ظاهر شود.

در فهرست مذکور آندومتریوز (نابه‌جایی آستر رحم) هم به چشم می‌خورد؛ وضعیتی که در آن بافتی شبیه پوشش درونی رحم در خارج از رحم رشد می‌کند. این عارضه نیز نه‌تنها به شکل ناتوان‌کننده‌ای دردناک است، بلکه تشخیص آن به‌طور متوسط ۷٫۵ سال طول می‌کشد، درمان شناخته‌شده‌ای ندارد و عملا غیرقابل درمان است. آندومتریوز می‌تواند به ناباروری منجر شود و عذاب ناشی از آن را بیشتر کند.

دردناک ترین زهر حشره

موجودات زیادی در جهان وجود دارند که می‌توانند مار را گاز بگیرند، نیش بزنند یا به گونه‌ای دیگر ما را به سموم کشنده خود آلوده کند و مطمئنا این سوال که کدام مورد دردناک‌ترین است، بی‌پاسخ می‌ماند. بااین‌حال، حشره‌شناسی از ایالات متحده به نام جاستین او اشمیت، ده‌ها بار خود را درمعرض نیش حشرات مختلفی از راسته بال‌غشاییان قرار داده است. اشمیت در سال ۲۰۱۶ در گفتگو با مجله نیویورک‌تایمر گفت: «می‌دانم مردم فکر می‌کنند من کمی دیوانه هستم. اما واقعا این‌طور نیستم. فقط سعی می‌کنم پاسخ پرسش‌های متفاوتی را پیدا کنم.»Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.