دانشمندان متوجه شدند چرا استرس مزمن روده را ملتهب می‌کند + جزئیات کامل

0 46

دانشمندان متوجه شدند چرا استرس مزمن روده را ملتهب می‌کند + جزئیات کامل

پژوهشگران از پی‌بردن به این موضوع تعجب کردند که گلوکوکورتیکوئیدها موجب التهاب روده می‌شوند؛ زیرا این ترکیبات گاهی برای درمان بیماری‌های التهابی روده استفاده می‌شوند. این پارادوکس ظاهری ممکن است با بازه‌ی زمانی کوتاهی که این درمان‌ها استفاده می‌شوند، توضیح داده شود. تایس می‌گوید:

مدیریت استرس برای تسکین علائم

تایس می‌گوید که به‌نظر می‌رسد توانایی مغز برای ایجاد التهاب در اعضای دوردست قوی‌تر از چیزی باشد که قبلاً تصور می‌شد. این امر نشان می‌دهد داروهای IBD در ترکیب با روش‌های مدیریت استرس می‌تواند مؤثرتر از داروها به تنهایی باشد.

جان چانگ، ایمنی‌شناس و متخصص بیماری‌های گوارش از دانشگاه کالیفرنیا سن‌دیگو، می‌گوید مولکول‌های موجود در مسیر پیام‌رسانی که از مغز به روده می‌روند، می‌توانند اهداف جدیدی برای درمان‌های دارویی جدید باشند.

پیامدهای مطالعه‌ی جدید می‌تواند فراتر از بیماری‌های التهابی روده باشد. تصور می‌شود استرس ازطریق مسیرهای سیگنال‌دهی مشابه موجب تشدید بیماری‌های التهابی پوست و ریه می‌شود.

تایس درباره‌ی بررسی این موضوع در مطالعات آینده هیجان‌زده است که آیا حالت‌های مغزی غیر از استرس بر سلامت عمومی فرد تأثیر می‌گذارند. او می‌گوید:Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.