داستان نابودی موتورلا از سامسونگ + جزئیات کامل

0 84

داستان نابودی موتورلا از سامسونگ + جزئیات کامل

برند موتورولا که امروزه بیشتر به‌دلیل گوشی‌های اقتصادی تا پرچم‌دارش شناخته می‌شود، در ابتدا چیزی فراتر از گوشی‌های اندرویدی بوده و اختراعاتی کرده است که شاید تاکنون اسمی از آن‌ها نشنیده باشید. موتورولا که ۹۰ سالگی خود را در سال ۲۰۱۸ جشن گرفت، تاریخچه غنی و متنوعی دارد که نشان‌دهنده‌ی دیدگاه‌ها و ارزش‌های آن است.

تاریخچه‌ی تأسیس برند موتورولا

موتورولا نامی است که حدود یک قرن با ارتباطات بی‌سیم و سیستم‌های الکترونیکی همراه بوده است. ریشه‌ی موتورولا را می‌توان در سال ۱۹۲۸ جست‌وجو کرد؛ زمانی‌که برادران پل و جوزف گالوین شرکت تولیدی گالوین را در ایلینویز شیکاگو تأسیس کردند.

اولین محصول آن‌ها دستگاهی به نام «حذف‌کننده‌ی باتری» بود که به رادیوهای باتری‌دار اجازه می‌داد با برق خانگی کار کنند. گالوین‌ها به‌زودی به ظرفیت‌های فناوری رادیویی پی بردند و تصمیم گرفتند روی توسعه‌ی محصولات برای بازار در حال ظهور خودرو تمرکز کنند.

در سال ۱۹۳۰، این شرکت اولین رادیو خودروِ تجاری موفق را معرفی کرد که آن را با ترکیب کلمات motor و ola که پسوندی رایج برای دستگاه‌های صوتی در آن زمان بود، Motorola نامیدند. نام تجاری موتورولا آن‌قدر محبوب شد که این شرکت در سال ۱۹۴۷ نامش را به Motorola, Inc تغییر داد؛ اتفاقی که یکی از حقایق عجیب موتورولا نیز محسوب می‌شود.

موتورولا به گسترش سبد محصولاتش ادامه داد و وارد بازارهای جدیدی مانند امنیت عمومی، دفاع، تلویزیون و نیمه‌هادی‌ها شد. در‌ادامه، برخی از نقاط عطف مهم در تاریخ موتورولا را باهم خواهیم شناخت.

اختراعات موتورولا

رادیو ماشین یا واکی‌تاکی (وسیله‌ی الکتریکی برای ارتباط دو‌طرفه)

واکی‌تاکی دستگاهی دستی است که امکان ارتباط رادیویی دو‌طرفه را در فواصل کوتاه فراهم می‌کند. این دستگاه به‌طور گسترده در زمینه‌های مختلف مانند امنیت عمومی، نظامی، تفریحی و تجاری استفاده می‌شود.Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.