خط‌و‌نشان هواوی برای ایلان ماسک: خودرو جدید ما از تسلا مدل S بهتر است + جدید

0 87

خط‌و‌نشان هواوی برای ایلان ماسک: خودرو جدید ما از تسلا مدل S بهتر است + جدید

هواوی در همکاری با برند چری قصد دارد حضور پررنگ‌تری در بازار خودروهای برقی داشته باشد. بر اساس گزارش South China Morning Post، اولین خودرویی که نتیجه‌ی همکاری هواوی و لوکسید (زیرمجموعه‌ی چری) است، S7 نام دارد و اواخر نوامبر (اوایل آذر) از راه می‌رسد.

خودروی لوکسید S7 در بخش نرم‌افزار و فناوری‌ها از دانش متخصصان هواوی و در بخش تولید از دانش چری استفاده می‌کند. S7 وارد بازاری می‌شود که در ماه‌های اخیر بسیار پرتلاطم بوده است. امروزه تسلا حرف اول را در بازار خودروهای برقی می‌زند، اما خودروسازان چینی ثابت کرده‌اند که برای موفقیت دست به هر کاری می‌زنند.

ریچارد یو، مدیرعامل کسب‌و‌کار محصولات مصرفی هواوی، می‌گوید لوکسید S7 در حوزه‌های مختلف بهتر از تسلا مدل S خواهد بود. قیمت خودرو لوکسید S7 و مشخصاتی مثل دامنه‌ی حرکت و فناوری‌های استفاده‌شده، فعلاً نامشخص است. برخی از افشاگران می‌گویند لوکسید S7 بر پایه‌ی پلتفرم E0X چری ساخته می‌شود. این پلتفرم مخصوص خودروهای دو موتوره‌ی تمام‌چرخ متحرک (AWD) است.

این نخستین باری نیست که هواوی به حوزه‌ی خودرو علاقه نشان می‌دهد. این شرکت از سال ۲۰۲۱ با برخی از برندهای صنعت خودرو وارد همکاری شده و معمولاً سیستم اطلاعات-سرگرمی خودروها را طراحی می‌کند. هواوی اکنون مالک برند Aito در صنعت خودرو است. اولین خودروی این برند سال گذشته عرضه شد.Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.