خط‌و‌نشان مدیرعامل شیائومی برای اپل: آیفون را شکست خواهیم داد + جدید

0 22

خط‌و‌نشان مدیرعامل شیائومی برای اپل: آیفون را شکست خواهیم داد + جدید

لی جون، بنیان‌گذار و مدیرعامل شیائومی، گفته است که این شرکت از آیفون اپل به‌عنوان بنچمارک استفاده می‌کند و در تلاش است تا روزی به آیفون برسد و آن را شکست دهد.

جون در حاشیه‌ی برگزاری کنفرانس مطبوعاتی روز گذشته که به رونمایی گوشی تاشدنی میکس فولد ۳ ارتباط داشت، بارها این دستگاه را با آیفون ۱۴ پرو مکس مقایسه کرد. پیش‌تر و در سال ۲۰۲۱، او گفته بود که شیائومی قصد دارد به بزرگ‌ترین تولیدکننده‌ی موبایل در دنیا تبدیل شود.

خبرگزاری South China Morning Post که در جلسه‌ی پس از رویداد شیائومی شرکت کرد، به‌نقل از مدیرعامل این شرکت می‌نویسد: «صرفاً با مقایسه‌ی دستگاه‌هایمان با آیفون این فرصت را داریم که روزی به آن برسیم و شکستش دهیم.»

لی جون بارها به گوشی شیائومی به‌عنوان یکی از رقبای اصلی گوشی‌های اپل اشاره کرده است؛ با‌این‌حال، تفاوت ۲٫۷ تریلیون دلاری در ارزش بازار دو شرکت باعث می‌شود که مقایسه‌ی اپل و شیائومی چندان درست نباشد. در‌حال‌حاضر، اپل شرکتی سه‌تریلیون‌دلاری است؛ اما ارزش بازار شیائومی به ۳۰۰ میلیارد دلار می‌رسد.

با وجود تفاوت چشمگیر بین ارزش بازار اپل و شیائومی، نباید فراموش کنیم که در فصل دوم سال ۲۰۲۱ برای اولین‌بار فروش گوشی‌های شیائومی از آیفون پیشی گرفت؛ اما اپل توانست جایگاه ازدست‌رفته را سریعاً بازیابی کند.

شیائومی به‌‌شدت در تلاش است تا بخش بیشتری از بازار جهانی موبایل را به سلطه دربیاورد. سال گذشته، لی جون گفته بود که رقابت با اپل جنگ مرگ و زندگی است.Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.