خالق ChatGPT: تصور مردم از هوش مصنوعی مثل فیلم‌های علمی‌تخیلی است + جزئیات کامل

0 10

خالق ChatGPT: تصور مردم از هوش مصنوعی مثل فیلم‌های علمی‌تخیلی است + جزئیات کامل

سم آلتمن، مدیرعامل OpenAI، در مصاحبه‌ای جدید گفت که یکی از بزرگ‌ترین تصورات غلط درباره هوش مصنوعی این است که اغلب به‌عنوان یک موجود تصور می‌شود، نه یک ابزار.

آلتمن می‌گوید که هنگام استفاده ازChatGPT در‌واقع در حال استفاده از یک ابزار هستید. به‌گفته‌ی آلتمن، تصور عموم از هوش مصنوعی شبیه‌ به فیلم‌های علمی‌تخیلی است که با واقعیت خیلی تفاوت دارد.

خالق ChatGPT در سال ۲۰۱۵ گفته بود که هوش مصنوعی احتمالاً به پایان جهان منجر خواهد شد. آلتمن و صدها دانشمند نام خود را به بیانیه‌‌ی مرکز ایمنی هوش مصنوعی اضافه کردند که درباره‌ی خطر انقراض ناشی از این فناوری هشدار می‌داد.

در بیانیه‌ی یادشده آمده بود که کاهش خطر انقراض به‌وسیله‌ی هوش مصنوعی باید اولویتی جهانی درکنار سایر خطرات اجتماعی مانند همه‌گیری و جنگ هسته‌ای باشد.

آلتمن خوش‌بین است و می‌گوید آنچه ساخته‌ایم، شبیه به ابزار است که در‌اختیار انسان‌ها قرار گرفته است و آن‌ها می‌توانند کارهای شگفت‌انگیزی با آن انجام دهند که ما را شگفت‌زده می‌کند. این موضوع برای آلتمن و تیمش ارزش‌های جدیدی می‌سازد.

اظهارات آلتمن در حالی مطرح می‌شود که شکایت اخیر ایلان ماسک از OpenAI، او و شرکتش را با مشکلاتی مواجه کرده است. ماسک ادعا کرده است که OpenAI به یکی از زیرمجموعه‌های اصلی مایکروسافت تبدیل شده است و تحت هیئت‌مدیره‌ی جدید خود، در حال پالایش هوش مصنوعی انسان‌گونه برای به‌حداکثر‌رساندن سود برای مایکروسافت است، نه به‌نفع بشر.

OpenAI در پاسخ به ادعاهای ایلان ماسک گفته است که او از اینکه دیگر بخشی از این استارتاپ نیست، پشیمان است.Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.