حل پرونده بانوی تپه‌های شنی پس از نیم‌قرن؛ قاتل روث ماری تری شناسایی شد + جدید

0 29

حل پرونده بانوی تپه‌های شنی پس از نیم‌قرن؛ قاتل روث ماری تری شناسایی شد + جدید

پلیس شانس چندانی برای شناسایی مقتول نداشت. زن جوان، موهای بلند و قرمزی داشت که به‌شکل دم اسبی بسته شده بود، لاک ناخن‌های پا صورتی بود، شلوار جین رانگلر به تن داشت و زیر سرش دستمال‌سری آبی‌رنگ به‌چشم می‌خورد. جسد در سال‌های ۱۹۸۰، ۲۰۰۰ و ۲۰۱۳ برای تجزیه‌وتحلیل بیشتر و جمع‌آوری شواهدی مانند نمونه‌های DNA نبش قبر شد.

درطول چندین دهه پس از کشف جسد، تلاش‌های متعددی برای بازسازی صورت قربانی انجام شد. نخستین بار این کار به کمک خاک رس در سال ۱۹۷۹ آغاز شد؛ حتی جمجمه‌ی قربانی که مدت‌ها روی میز رئیس پلیس ماساچوست قرار داشت نیز در سال ۲۰۱۰ سی‌تی‌اسکن شد تا صورت زن جوان توسط کامپیوتر بازسازی شود.

شناسایی مقتول ازطریق تبارشناسی ژنتیکی انجام شد؛ رویکردی که ترکیبی از آزمایش DNA و جمع‌آوری اطلاعات با تجزیه‌وتحلیل نسب‌شناسی سنتی برای ردیابی شجره‌ی خانوادگی است. این شیوه برای شناسایی قاتلی زنجیره‌ای به‌نام جوزف جیمز دی‌آنجلو (افسر پلیس سابق) در سال ۲۰۱۸ نیز استفاده شد.

به‌گزارش اف‌بی‌آی، تری یا بانوی تپه‌های شنی متولد سال ۱۹۳۶ بود و ارتباطاتی با ایالت‌های کالیفرنیا، میشیگان و ماساچوست داشت. جزئیات بیشتر مربوط به مقتول در آن زمان منتشر نشد؛ چراکه تحقیقات درباره‌ی جنایت ادامه داشت و به خانواده‌ی مقتول اطلاع داده نشده بود.

اکنون شرایط تغییر کرده است و ما اطلاعات بیشتری درباره‌ی تری و ماجرای ناپدید‌شدن او در دست داریم. وی سال ۱۹۷۵ پس از ازدواج کوتاه‌مدت خود به میشیگان نقل مکان کرد تا در کارخانه‌ی خودروسازی مشغول‌به‌کار شود. تری سال بعد پسری به‌نام ریچارد هنچت جونیور به‌دنیا آورد که سرپرستی او را ریچارد هنچت پدر برعهده گرفت؛ زیرا مادر جوان توانایی مالی کافی را برای تأمین مخارج پسر خود نداشت.

تری در فوریه‌ی سال ۱۹۷۴ با مولداوین (فروشنده‌ی عتقیه‌جات در رنو نوادا) ازدواج کرد. این زوج مدت کوتاهی پس از ازدواج با اعضای خانواده‌ دیدار کردند. خواهزاده‌ی تری به‌یاد می‌آورد که مولداوین نسبت به همسرش بیش‌ازحد غیرتی بود. زوج جوان در این دیدار به تصمیم خود برای سفر در ایالات متحده قبل از بازگشت به ماساچوست برای پیداکردن عتیقه اشاره کرده بودند. این آخرین باری بود که اعضای خانواده‌ی تری، او را ملاقات می‌کردند.

مولداوین اواخر تابستان همان سال به دیدار خانواده‌ی تری رفت تا خبر گم‌شدن او را به خانواده بدهد. جیمز (برادر تری) پس از استخدام کارآگاه خصوصی به این نتیجه رسید که خواهرش به یک فرقه‌‌ی مذهبی پیوسته است. بااین‌حال هیچ‌کس نمی‌دانست که حقیقت تا ۴۸ سال بعد آشکار نخواهد شد.Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.