حل مشکل سیاه‌شدن صفحه هنگام اجرای بازی در ویندوز + جزئیات کامل

0 69

حل مشکل سیاه‌شدن صفحه هنگام اجرای بازی در ویندوز + جزئیات کامل

آیا صفحه‌نمایش دستگاه شما هنگام اجرای‌ بازی سیاه می‌شود؟ بیشتر اوقات این مشکل به‌دلیل قدیمی بودن درایور‌های گرافیکی، مشکل در اتصال مانیتور، تنظیمات نادرست صرفه‌جویی در مصرف انرژی، فشار سخت‌افزاری طولانی‌مدت، تولید گرمای بیش‌از‌حد، یا تنظیمات نادرست بازی رخ‌ می‌دهد.

اگر صفحه‌نمایش شما هنگام اجرای بازی سیاه می‌شود و شما را به دسکتاپ بازمی‌گرداند، در اینجا چند راه‌حل برای رفع مشکل وجود دارد.

۱. بررسی‌های اولیه جهت عیب‌یابی سیاه‌شدن صفحه

اگر مشکل سیاه‌شدن صفحه‌نمایش را قبلا تجربه کرده‌اید می‌توانید این مرحله را رد کرده و با بقیه موارد راهنمایی ادامه‌ دهید. با این‌حال، اگر مشکل را در رایانه شخصی تجربه کردید، باید چند بررسی اساسی انجام دهید تا مطمئن‌شوید که اتصال شل یا مشکل نمایش‌ موقت نیست.

اولین قدم برای حذف مشکلات‌ موقت، اطمینان از درستی اتصال کابل‌های HDMI ،DVI یا DISPLAYPORT است. اطمینان حاصل کنید که کابل‌ها آسیب ندیده و پورت‌هایی که به آن وصل ‌شده است در شرایط خوبی هستند. بررسی کنید که کابل به درستی به خروجی کارت گرافیک وصل شده باشد. در صورت امکان یکبار آن را جدا‌کرده و دوباره متصل کنید.

منبع تغذیه نامناسب موجب عملکرد ناقص کارت‌گرافیک شده و می‌تواند باعث خاموشی کامل صفحه شود. در صورت تغییر پردازنده‌ گرافیکی اطمینان‌حاصل کنید که کارت‌گرافیک و واحد منبع‌تغذیه سازگار هستند. به همین‌ترتیب، سایر بررسی‌های اساسی را انجام دهید تا مطمئن‌شوید که اشکال سخت‌افزاری یا ناسازگاری دلیل مشکل نیست.

۲. انجام بررسی‌های اولیه مربوط‌ به ویندوز

فرایند عیب‌یابی را با اعمال اصلاحات ذکر شده در زیر شروع کنید:

  • دستگاه خود را یکبار ریستارت کنید تا مشکلات موقتی را رد کنید.
    • فقط یک بازی را در یک‌زمان اجرا کنید، مخصوصاً اگر بازی سنگین است و سخت‌افزار شما را به‌شدت تحت‌ فشار قرار ‌می‌دهد.
      • درایورهای قدیمی کارت‌گرافیک نیز می‌توانند باعث مشکلات نمایش در‌ ویندوز شوند. بنابراین، درایورهای گرافیک خود‌ را در صورت قدیمی‌بودن به‌روز کنید.
        • هدف Game Mode در ویندوز بهبود تجربه بازی است، اما می‌تواند باعث بروز مشکلات غیرمنتظره نیز شود. اگر Game Mode در حال حاضر فعال است، آن را غیرفعال کنید. برای انجام این کار، Game Mode را در جستجوی ویندوز تایپ کنید، Game Mode Setting را باز کنید، سپس کلید Game Mode را خاموش کنید.Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.