جدیدترین جزئیات مرحله سوم طرح یکپارچه خودرو + جدید

0 51

جدیدترین جزئیات مرحله سوم طرح یکپارچه خودرو + جدید

طرح یکپارچه ثبت نام و فروش خودرو راهکاری است که وزارت صمت با هدف ساماندهی بازار خودرو ایجاد کرده و با راه‌اندازی «سامانه یکپارچه عرضه خودروهای داخلی» بستری را فراهم کرده است تا متقاضیان خرید و دریافت خودرو در آن ثبت نام کنند تا پس از واریز وجه معینی بتوانند در موعدی که از طریق قرعه‌کشی مشخص می‌شود، خودروی خود را تحویل بگیرند.

تا امروز دو مرحله از طرح سامانه یکپارچه خودرو انجام شده است؛ مرحله اول از این طرح در اسفند ماه ۱۴۰۱ برگزار شد و در خرداد ماه ۱۴۰۲ هم مرحله دوم ثبت نام و پرداخت هزینه برای متقاضیان انجام گرفت و اکنون، متقاضیانی که خودرو به آن‌ها تخصیص داده شده است، در نوبت تحویل خودرو قرار گرفته‌اند.

هرچند برخی انتقادات درباره نحوه اجرای این طرح مطرح شده است اما به‌تازگی اعلام شده که وزارت صمت قصد دارد سومین نوبت از این طرح را نیز به‌زودی اجرا و برگزار کند. البته این مرحله از طرح فروش یکپارچه خودرو تفاوت‌هایی با دو مرحله قبلی دارد.

در مرحله سوم طرح فروش یکپارچه به چه کسانی خودرو تعلق می‌گیرد؟

مهم‌ترین تفاوت این مرحله از طرح فروش یکپارچه خودرو این است که اساساً برای متقاضیانی در نظر گرفته شده است که در مرحله دوم این طرح خودرویی به آن‌ها اختصاص پیدا نکرده است یا اصطلاحاً از تخصیص خودرو در مرحله قبل جا مانده‌اند.

مهدی تقدسی، مدیر سامانه یکپارچه خودرو، درباره مرحله سوم این طرح توضیح داد که بعضی از متقاضیان دریافت خودرو که از طریق سامانه یکپارچه اقدام به ثبت نام در این طرح کرده بودند با پیام «عدم تخصیص» مواجه شده و بنابراین، نتوانسته بودند خودرویی دریافت کنند.

تقدسی در خصوص علت عدم تخصیص خودرو به برخی از متقاضیان نیز گفت: «در مرحله دوم، برخی متقاضی خودرو‌های متعلق به بخش خصوصی بودند، اما چون خودروساز مورد تقاضا ظرفیت نداشته، به این دسته از متقاضیان خودرویی تخصیص داده نشد.»



Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.